Nie masz jeszcze konta?
Kiszone ziarno kukurydzyDlaczego kiszonka z kukurydzy jest ważna w żywieniu trzody chlewnej?Czytaj więcej
TEMAT TYGODNIA: Energia odnawialna w gospodarstwieZobacz, jak mądrze zainwestować w odnawialne źródła energii, aby przyniosły wymierne oszczędności.Czytaj więcej
Utrzymanie bydła mięsnego - uwięziowe czy wolnostanowiskowe?Podpowiadamy, jaki system utrzymania wdrożyć, aby odchów był efektywny i jednocześnie opłacalny.Czytaj więcej
Pierzaści mieszkańcy miastPoczątki „urbanizacji” ptaków sięgają czasów średniowiecza. Proces ten trwa cały czas, a najmłodszy gatunek miejski to kos – obecny w miastach od kilkunastu lat. Dlaczego ptaki osiedlają się w miastach ? Jak możemy pomóc ptakom zimą?Czytaj więcej
Witamy na portalu www.KalendarzRolnikow.plOddajemy w Wasze ręce portal interentowy KalendarzRolnikow.pl, by móc spotykać się z Wami częściej - nawet codziennieCzytaj więcej
24.11.2017
Imieniny:
Flory, Emmy, Gerarda
07:12
15:33
11:36
19:44
3°C
Warszawa
Patron dniaśw. Flora
Święto, przysłowie:Deszcz w połowie listopada, tęgi mróz w połowie stycznia zapowiada.
Czytanie na dziś:1 Mch 4,36-37.52-59; Łk 19,45-48
Ciekawostki historyczne:24 listopada (73 lata temu)
MRiRW: Finansowe instrumenty krajowego wsparcia rolnictwa
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o finansowych instrumentach krajowego wsparcia rolnictwa. 
Czy stres może być winny wypadkom w rolnictwie?
Stres jest jednym z czynników, które wpływają na jakość i komfort pracy. Okazuje się, że mają z nim problem nie tylko pracownicy korporacji, stres wpływa również na bezpieczeństwo pracy rolnika. 
Wzrost produkcji artykułów mleczarskich
Dobra koniunktura na światowym rynku mleka wpływa stymulująco na wzrost krajowej produkcji większości artykułów mleczarskich.  
Kongres 590 - podsumowanie
W dniach 17-18 listopada br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego - G2A Arena odbył się Kongres 590. Było to jedno z najważniejszych spotkań gospodarczych roku. W Kongresie wzięli udział m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, Premier ...
Rolnicy otrzymali już 8,07 mld zł w w ramach wypłaty zaliczek z tytułu dopłat bezpośrednich
16 października br. ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek z tytułu płatności bezpośrednich za 2017 r. Ich wysokość wynosi 70 proc. kwoty dopłat. Do 21 listopada Agencja przekazała rolnikom 8,07 mld zł.
REKLAMA
Postępowanie ofertowe na MODERNIZACJĘ
Przepis na soczystą kaczkę z chrupiącą skórką i pieczarkami - idealne danie na rodzinny obiad!
Smog w Polsce – czy to poważne zagrożenie?

POLECANE

Kukurydza moknie w deszczu. Czy da się ją wykorzystać?
W wielu miejscach w Polsce kukurydza jeszcze stoi na pniu. Stoi i moknie. Co dalej z jej wykorzystaniem?
Przejdź do artykułu
Cichy zabójca - uwaga, czad!
W sezonie grzewczym w Polsce odnotowywanych jest około 4000 zatruć tlenkiem węgla, wskutek, których prawie 100 osób traci życie. Wielu poszkodowanych to rolnicy i ich rodziny. 
Przejdź do artykułu
Odchów cieląt – dobry start w przyszłość
Jak powinno wyglądać środowisko cielęcia zaraz po ocieleniu? Ważne jest w jakich warunkach rodzi się cielę. Poród jest ciężki zarówno dla krowy, cielęcia, jak również hodowcy. Jak zapewnić dobre warunki porodowe i połogowe? 
Przejdź do artykułu
BHP na drabinie
Drabina wydaje się urządzeniem prostym, znanym każdemu, nieskomplikowanym w użyciu. Jednak statystyki są nieubłagane: drabina to jeden z najbardziej niebezpiecznych sprzętów, powodujących wysoką urazowość, łącznie z wypadkami śmiertelnymi.
Przejdź do artykułu
Szkoła rolnicza- grunt to dobry zawód!
Jesteś na etapie planowania swojej dalszej edukacji? Chcesz zostać rolnikiem, technikiem pszczelarstwa, czy np. technikiem przetwórstwa melczarskiego? Zobacz jaką ofertę mają dla Ciebie resortowe szkoły rolnicze. 
Przejdź do artykułu
Prawnik Radzi: wspólne konto w banku
Wiele małżeństw posiada wspólny rachunek bankowy i zastanawia się, jakie może mieć to konsekwencje prawne, w różnych sytuacjach życiowych. Jak regulują taką sytuację przepisy prawa? 
Przejdź do artykułu
Rumianek i jego niesamowite właściwości lecznicze
Rumianek pospolity jest jednym z najpopularniejszych ziół. Jego lecznicze właściwości są znane od lat w medycynie ludowej. Przynosi ulgę w wielu dolegliwościach, dlatego warto przypomnieć, kiedy powiniśmy skorzystać z rumiankowych kuracji. 
Przejdź do artykułu
REKLAMA
Dieta dla mózgu – czyli co jeść, aby poprawić pamięć?
Zdarza Ci się często o czymś zapominać? Masz problem ze skupieniem się na jednej czynności, ciągle coś Cię rozprasza? Być może winna jest Twoja dieta. Naukowcy udowodnili przecież związek między zdolnościami intelektualnymi a ilością dostarczanych do organizmu produktów spożywczych. Sprawdźmy ...
Przejdź do artykułu
Woda wodzie nierówna: czym się różni woda miękka i twarda?
Choć coraz więcej uwagi przywiązujemy do jakości żywności, to jakość wody najczęściej traktujemy obojętnie. To błąd! Woda pitna, jaką mamy w domu to rzadko kiedy tylko H2O, ale dodatki mineralne, które wpływają na jej właściwości.
Przejdź do artykułu
Orkisz w diecie św. Hildegardy - przepis na chleb orkiszowy i ciasteczka radości
Orkisz to najważniejszy produkt spożywczy w Hildegardowej diecie, a zarazem środek leczniczy w jej medycynie. Zboże to jest jednym z trzech produktów, których składniki odżywcze są w pełni przyswajalne przez ludzki organizm. 
Przejdź do artykułu
Święta codzienność...Część 4. Przebaczenie
Bez tego nie ma żadnej relacji. Rozpadają się małżeństwa, padają przyjaźnie. Temat jest tak ważny, że znalazł swoje miejsce w jedynej modlitwie, której nauczył nas Jezusa Chrystus – „i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”.  Nie ma chyba człowieka, który nie ...
Przejdź do artykułu

 

redaktor naczelny

Bartosz Woźniak

tel : 664 029 592

tel: 54 235 52 61

naczelny@kalendarzrolnikow.pl

 

KONTAKT


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione