KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
24 września 2018

"Wdzięczni Polskiej Wsi" - obchody święta w Wąwolnicy

Pierwsze, wpisane w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi" odbywało się w niedzięlę w Wąwolnicy.

Początek transformacji po odzyskaniu niepodległości w 1989 roku i później to lata, kiedy polska wieś była zapomniana, kiedy była często poszkodowana przez pierwsze liberalne decyzje tamtych lat – powiedział podczas wizyty w Wąwolnicy premier Mateusz Morawiecki i dodał,  że „musimy zrobić wszystko, żeby polska wieś, która wstaje z kolan, umocniła się i była pochodnią naszej wolności i naszego rozwoju”.

Uczestniczący w uroczystościach minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że "wieś staje się tym pełnoprawnym uczestnikiem życia społecznego" i „dobrym miejscem do życia dla bardzo wielu ludzi z miasta, którzy właśnie wieś wybierają, jako miejsce realizacji swoich aspiracji życiowych

Minister zaznaczył, że „wielkie programy społeczne, które są dedykowane rodzinom wielodzietnym, rodzinom na wsi, tak jak i w mieście; programy związane z pomocą dla dzieci, związane z budownictwem, to wszystko w takim samym stopniu dociera do mieszkańców wsi, jak i do tych, którzy żyją gdzie indziej".

W Wąwolnicy minister Ardanowski zwrócił także uwagę na problemy wynikające z niekorzystnych zjawisk atmosferycznych i niestabilności na rynkach rolnych.

Na przyrodę wpływu wielkiego nie mamy, to trzeba zapytać, dlaczego doprowadzono w Polsce do tego, że sprzedano przemysł rolno-spożywczy, tworząc z rolników tylko i wyłącznie producentów taniego surowca? Gdzie są ci wszyscy, którzy przez lata okradali chłopów prowadząc nieuczciwą prywatyzację, pozbawiając rolników wpływu na dalsze etapy przetwórstwa i handlu? My to naprawiamy – zapewniał minister.

Minister mówił o wsparciu rolników, także o programie pomocy dla rolników dotkniętych suszą. Przypomniał, że rząd przeznaczył na pomoc suszowa 1,5 mld zł.

 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione