KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
29 stycznia 2021

Szklarnie ogrodowe 2021. Tanio za solidny poliwęglan!

Jeśli chcesz kupić szklarnie ogrodowe tanio i mając pewność co do ich jakości - wybierz poliwęglan, który sprawdzi się idealnie w warunkach przydomowych. Nowoczesne, solidne i trwałe szklarnie poliwęglanowe to produkty o kształcie tunelu, co zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz. Zależnie od wielkości rodziny i potrzeb domowników można wybrać szklarnię w większym lub mniejszym rozmiarze, a wraz z upływem czasu rozbudować ją o dodatkowe segmenty, tym samym powiększając uprawy. To idealne rozwiązanie zarówno dla osób, które od lat zajmują się ogrodnictwem jak i tych, które stawiają dopiero pierwsze kroki w tej dziedzinie.

 

Zalety poliwęglanu i jego zastosowanie w warunkach przydomowych

Szklarnie wykonane z poliwęglanu (np. https://sklep.arlengroup.pl/szklarnie-ogrodowe-z-poliweglanu) cechuje wysoka wytrzymałość na zmienne warunki pogodowe. Ma to znaczenie w zakresie ich trwałości i pozwala przez wiele lat korzystać z nich bez konieczności wymiany części lub kosztownych napraw. Dla porównania np. szklarnia wykonana ze szkła może się zniszczyć, a standardowa kiedyś folia, którą stawiało się obok domu, nie przetrwa porywistych wiatrów i opadów śniegu. Szklarnia poliwęglanowa nie wymaga demontażu na okres zimowy, co jest wygodne i praktyczne. Bez uszczerbku przetrwa nawet silne opady śniegu i porywiste wiatry, a na wiosnę będzie służyć dalej w nienaruszonym stanie.

Szklarnie poliwęglanowe zapewniają dobre warunki do uprawy warzyw i ziół, a ponadto są solidne, a ich konstrukcja wytrzymała. Nie ma konieczności demontowania ich na okres zimowy, co znacząco ogranicza nakład pracy. Są też estetyczne, co ma niebagatelne znaczenie, ponieważ wiele osób ceni sobie nowoczesny wygląd szklarni, którą stawia tuż obok domu lub na działce rolnej.
Co więcej, nowoczesne szklarnie wykonane z poliwęglanu nadają się do uprawy warzyw egzotycznych, które nie byłyby w stanie rosnąć w polskim klimacie na otwartej przestrzeni. Dobre warunki izolacyjne sprawiają, że można w nich z powodzeniem sadzić również kwiaty, które potrzebują ciepła i są wrażliwe na zmienną aurę.

Szklarnia poliwęglanowa zamiast kosztownej szklarni ocieplanej...

Wiele osób decyduje się na zakup szklarni poliwęglanowej jako alternatywy dla ocieplanych szklarni, które, co prawda, dają możliwość całorocznych upraw, ale są kosztowne w utrzymaniu i generują wysokie koszty za energię elektryczną. W tym zakresie szklarnia wykonana z poliwęglanu daje możliwość wysiewu nawet w okresie zimowym w przypadku warzyw, które nie są wymagające co do temperatury, np. czosnku. Z kolei wiosną, z uwagi na dobre warunki, jakie panują wewnątrz, szklarnia pozwala na znacznie szybsze sadzenie sadzonek warzyw i przyśpiesza okres zbiorów plonów.

Co istotne, poliwęglan zapewnia optymalne warunki termiczne i jednocześnie dobrze znosi działanie promieniowania ultrafioletowego, co ma wpływ na wegetacje roślin i ich jakość. Znacznie łatwiej utrzymać go w czystości niż np. szkło i, co istotne, jest trwały.

Spełnij marzenie o własnej szklarni!

Własna, przydomowa szklarnia to marzenie wielu osób, które chcą hodować własne warzywa i ziół. Ponieważ aura w Polsce w ostatnich latach jest dość zmienna to uprawa na otwartej przestrzeni nie zawsze jest udana, a plonom szkodzą porywiste wiatry, burze i długie ulewy. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na szklarnię poliwęglanową, która zapewnia optymalne warunki do rozwoju warzyw i ziół i skutecznie chroni nie tylko przed wiatrem czy przymrozkiem, ale też zapewnia właściwe nasłonecznienie, by rośliny mogły efektywnie wegetować.

Wszystkie szklarnie ogrodowe 2021 - https://sklep.arlengroup.pl/szklarnie-ogrodowe

Jakie szklarnie poliwęglanowe warto wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Wysokiej jakości szklarnie ogrodowe wykonane z poliwęglanu z powodzeniem będą służy przez wiele lat. Warto, jednak dobrze przemyśleć ich zakup, decydując się na wielkość, która będzie wystarczająca na potrzeby wszystkich. Jeśli zamierzamy w szklarni uprawiać np. kwiaty i robić to amatorsko - to zdecydowanie wystarczy mniejszy model, np. szklarnia Dwuszka o wymiarach 2 x 2,2 x 2 metry.

Szklarnia Dacznaja Dwuszka

Na potrzeby dużej rodziny można, z kolei wybrać szklarnię Dwuszka o znacznie większych rozmiarach i długości, co sprawdza się np. wówczas kiedy mamy wąską, ale długą działkę i to na niej chcemy umieścić szklarnię. Wśród dobrych szklarni można znaleźć i te, które mają ponad 3 metry długości.

Co istotne, jeśli wybraliśmy małą szklarnię, ale z czasem chcemy powiększyć ilość upraw to warto kupić dodatkowy segment i tym samym znaleźć przestrzeń dla nowej uprawy. To wygodne i praktyczne rozwiązanie w sytuacji kiedy np. powiększa się liczba domowników.

Poliwęglan jest materiałem, który w ostatnich latach cieszy się niesłabnącą popularnością jeśli chodzi o wykonanie szklarni domowych i przemysłowych. Wynika to z jego wysokiej odporności na zmienne warunki pogodowe, silnej konstrukcji i nowoczesnego wyglądu. Te wszystkie kwestie techniczne łączą się ponadto z łatwym montażem i lekkością szklarni, która można bez problemu przenieść w dowolne miejsce i nie wymaga to znacznego nakładu pracy czy dużej liczby osób jak to jest np. w przypadku szklarni wykonanej ze szkła.

 

  Materiał partnera.
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione