KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2021-03-03

Czas na inwestycję w fotowoltaikę! Mój Prąd 2021 – znamy szczegóły!

Program „Mój Prąd” sprawił, że zainteresowanie fotowoltaiką w Polsce jest coraz większe. Możliwość otrzymania bezzwrotnej dotacji na nowoczesną inwestycję, dającą wymierne korzyści – ekonomiczne i ekologiczne - to spora zachęta. Nic dziwnego, że zakończenie II naboru wniosków do programu oraz brak oficjalnych informacji o jego kontynuacji wywołały pewien niepokój wśród inwestorów. Teraz wszystko jest już jasne – NFOŚiGW potwierdził, że III nabór odbędzie się na pewno. Kiedy? Na jakich zasadach? Sprawdźcie szczegóły!

Mój Prąd 2021 – znamy termin naboru wniosków! 

W pierwszych edycjach programu „Mój Prąd” można było otrzymać dotację do 5 tys. zł na domową instalację fotowoltaiczną o mocy 2-10 KW. W dwóch naborach wniosków, które prowadzono od września 2019 r. do grudnia 2020 r., dofinansowanie otrzymało 220 tys. prosumentów. Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej poinformowało, że w 2020 r. przyłączono w Polsce około 320 tys. mikroinstalacji PV. Dla porównania, w 2019 roku było to około 106 tys.

Tymczasem w „blokach startowych” do III naboru, zapowiadanego przez Ministerstwo Klimatu i NFOŚiGW, czekają już kolejni inwestorzy, w tym także rolnicy, którzy są dużymi odbiorcami energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne w ich przypadku pozwalają wygenerować ogromne oszczędności, które w wymierny sposób przekładają się na unowocześnianie i rozwój gospodarstw. 

W takim razie kiedy możemy spodziewać się naboru wniosków?

Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pojawiła się data planowanego uruchomienia programu Mój Prąd – to 1.07.2021 r. Nabór wniosków ma potrwać do 22.12.2021 r. Będzie realizowany w trybie ciągłym, co oznacza, że złożone dokumenty są oceniane na bieżąco.

Podana data jest co prawda orientacyjna, więc musimy poczekać jeszcze na oficjalne komunikaty co do rozpoczęcia naboru wniosków, ale jedno jest pewne – Mój Prąd III wystartuje w tym roku.

Jak udało nam się ustalić, NFOŚiGW we współpracy z Ministerstwem Klimatu planuje w 2021 pewne zmiany w projekcie „Mój Prąd”. Wiadomo, że zostanie on rozszerzony o kolejne ekologiczne rozwiązania, a dofinansowanie będzie można uzyskać nie tylko na samą fotowoltaikę, ale także na urządzenia, które zwiększą autokonsumpcję energii produkowanej z PV.

Dla zainteresowanych fotowoltaiką to świetna informacja, ponieważ zbliżająca się wiosna to najlepszy czas, aby rozpocząć inwestycję. Dlaczego? „Mój Prąd” został potwierdzony, więc możesz ubiegać się o dotację. Pamiętaj tylko, że, aby skorzystać z programu musisz mieć już zamontowaną instalację fotowoltaiczną i wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby. 

Zainwestuj w fotowoltaikę – to czysty zysk

Zainwestuj teraz, a w lipcu, kiedy rozpocznie się nabór wniosków, Twoja instalacja będzie już gotowa. Kluczowe jest także znalezienie dobrego i zaufanego instalatora paneli słonecznych, który dodatkowo pomoże Ci w dopełnianiu formalności przy składaniu wniosku o dotację „Mój Prąd”. Taką usługę ma w swojej ofercie WDR Energy 

Chcesz otrzymać gotowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i montażu systemu fotowoltaicznego?

Skontaktuj się z nami tel. 660 411 811 lub e-mail biuro@wdrfotowoltaika.pl! Nasi doradcy czekają na Ciebie!

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione