KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
18 grudnia 2017

Cyprys - czyli miniaturowa choinka do domu

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na dużą, żywą choinkę w domu. Jeśli jednak nie chcemy decydować się na sztuczne drzewko, mamy ciekawą alternatywę. Jako świąteczna dekoracja świetnie sprawdzi się cyprys w doniczce. Kilka małych ozdób i doskonale odegra rolę miniaturowej choinki. 

Kiedy w domu nie mamy wystarczająco dużo miejsca, aby zdecydować się na duże świąteczne drzewko bożonarodzeniowe, zawsze warto pomyśleć o ciekawej alternatywie. Proponujemy miniaturowe cyprysy w doniczkach – w okresie przedświątecznym kupimy je bez problemu i, co ważne, po niskiej cenie. To małe drzewko pięknie pachnie i ma dużo uroku. Kiedy przyozdobimy je delikatnymi „świecidełkami”, może pełnić rolę choinki. 

Cyprysy to popularne iglaki, które nie przekraczają zwykle 1 m wysokości. Cyprys jest trwały i można z powodzeniem uprawiać go także po świętach – wiosną przesadzić do ogrodu lub przenieść na balkon. Te rośliny nie nadają się jednak do całorocznej uprawy w gruncie – na zimę trzeba przesadzać je w doniczki i wstawiać do chłodnego, ale widnego pomieszczenia.

Gdzie najlepiej kupić cyprysy?

Jeśli zależny nam na cyprysach dobrej jakości, to koniecznie wybierzmy się do kwiaciarni lub sklepu ogrodniczego. Cyprysy, które znajdziemy na straganach czy w marketach zwykle, przez nieprawidłowe przechowywanie, szybko usychają. 

 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
Jak wybrać choinkę na Święta?Jak wybrać choinkę na Święta?
REKLAMA

Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione