OnlyBio i rzepak. Co mają wspólnego?

pole rzepakowe
Kosmetyki OnlyBio, które znajdziesz na https://horex.pl/onlybio.html, powstają w zielonych fabrykach, w których wykorzystuje się technologię mającą za zadanie ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
Ich autorskie receptury bazują na unikatowej na skalę światową biosurfaktynie z rzepaku. Nikt wcześniej nie wypracował metody używania biosurfaktantów z tej oleistej rośliny w kosmetyce jako substancji myjącej, zaliczanej do powierzchniowo-czynnych. Można śmiało powiedzieć, że są pionierami w tej dziedzinie.
OnlyBio – zastosowanie biosurfaktyny z rzepaku
OnlyBio biotechnlogia
Kosmetyki OnlyBio są wyjątkowe i nieporównywalne do żadnych innych na rynku. Dlaczego? Jedną z najciekawszych różnic jest wykorzystanie ekologicznych surfaktantów. Poznajmy je.
Biosurfaktyna z rzepaku jest wytwarzana przez specjalne mikroorganizmy w procesie fermentacji. Pozyskiwana jest w sposób naturalny i nieszkodliwy wobec środowiska naturalnego i zgodnie z ideą zero waste. Biosurfaktyna z rzepaku jest odpadem w produkcji oleju rzepakowego, więc należy pochwalić producenta za umiejętność wykorzystania tej rośliny w pełni. Dzięki technologii biorafinacji powstała nowa substancja.
Biosurfaktyna ma liczne zalety. Należy do grupy surfaktantów potocznie nazywanych detergentami i posiada właściwości myjące.
Specyfika działania surfaktantów polega na obniżaniu napięcia powierzchniowego cieczy, co przekłada się na różne funkcje tych substancji, m.in.:
- usuwanie zanieczyszczeń,
- właściwości pianotwórcze,
- właściwości emulgujące.
Wykorzystuje się je jako składniki kosmetyków, ale również środków czyszczących. Znajdziemy je w żelach pod prysznic, szamponach, czy mydłach, a także w płynach do mycia naczyń, podłóg, itp.
Jak wykazały liczne badania, biosurfaktyna z rzepaku wykazuje takie same właściwości, dlatego tak doskonale myje naszą skórę i czyści różne powierzchnie. Z tego powodu znalazła również zastosowanie w ekologicznych środkach czystości z portfolio siostrzanej marki – OnlyEco.
Biosurfaktyna z rzepaku – naturalnie niezwykła
OnlyBio
Dlaczego odkrycie biosurfaktyny jest takie ważne? To substancja, która jest całkowicie biodegradowalna, co już czyni ją wyjątkową. Wyniki badań potwierdzają, że jej przeciętna biodegradowalność po 8 dniach wynosi 67%. Ponadto nie wywołuje alergii, jest nietoksyczna i całkowicie bezpieczna. Wykazuje działanie antyoksydacyjne i antybakteryjne.
Kosmetyki Onlybio delikatnie myją skórę, nie naruszając jej warstwy ochronnej. To właśnie dzięki zastosowaniu biosurfaktyny z rzepaku efektywnie oczyszczają skórę, nie powodując niechcianych skutków ubocznych w postaci podrażnienia i wysuszenia naskórka, co często ma miejsce w przypadku stosowania drażniących detergentów. Produkty do pielęgnacji sygnowane logo tej marki wolne są więc od SLS, SLES, parabenów, PEG, olejów mineralnych, sztucznych barwników i substancji zapachowych, silikonów, GMO.
Wiele kosmetyków OnlyBio posiada w składzie fitosterole z olejów roślinnych, które wpływają na poprawę procesów regeneracyjnych i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry.
Jak widać rzepak i jego pochodne odgrywają kluczową rolę w formułach produktów OnlyBio, dlatego nie sposób nie wspomnieć również o biorafinowanym lewanie z rzepaku stosowanym m.in. w kremach OnlyBio. Ten naturalny składnik słynie ze swoich właściwości nawilżających i chroniących skórę przed utratą wilgoci, dlatego mówi się o nim jak o alternatywie dla kwasu hialuronowego.
Płynne złoto z północy
uprawa rzepaku
Z nasion rzepaku powstaje cenony olej, który posiada wiele dobroczynnych właściwości poprawiających zdrowie człowieka. To źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i antyoksydantów. Uważny z jeden z najzdrowszych na świecie, nazywany „oliwą krajów północy”.
Kosmetyki marki OnlyBio powstają w Laboratorium Naturella, które potrafiło pozyskać z rzepaku kolejną, cenną substancję i uczynić ją podstawą swoich kosmetyków. To odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie w społeczeństwie na produkty innowacyjne, które powstają nie tylko z myślą o zarobku, ale również pokazują zaangażowanie ich twórców w ochronę środowiska i działania proekologiczne.
Materiał partnera
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|