KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • ODR Bratoszewice

WYSZUKIWARKA

"Poznaj nasze KGW" Koło Gospodyń Wiejskich Biskupice Zabaryczne

Opublikowano 07.05.2021 r.
Poznajcie Koło Gospodyń Wiejskich Biskupice Zabaryczne! To liczna grupa wspaniałych osób, chętnych do wspólnego działania na rzecz swojej miejscowości. O działalności KGW i planach na przyszłość opowiedziała nam jego Przewodnicząca. 

Nasze Koło powstało na początku kwietnia 2019 roku. Do jego utworzenia w dużej mierze przyczyniła się dotacja od rządu. Ale przede wszystkim chciałyśmy, aby w naszej wsi coś zaczęło się dziać. Na dzisiejszy dzień mamy 82 członków, zarówno pań, jak i panów. Jesteśmy kołem zarejestrowanym w ARiMR, dzięki czemu korzystamy z dotacji - opowiada Pani Dagmara Skoczylas, przewodnicząca KGW w Biskupicach Zabarycznych.

Nasz główny cel to wyciągnięcie ludzi z domów, chciałyśmy, by wieś znów ożyła, by społeczność wiejska zaczęła się spotykać, spędzać razem, czynnie czas wolny. Chcemy też zwiedzać nasz (i nie tylko) piękny kraj.

Niestety nasze Koło jeszcze nie ma jakiś spektakularnych sukcesów, ale wierzymy, że wszystko przed nami. Możemy pochwalić się udziałem w Kiermaszu Charytatywnym Ciast, z którego pieniążki przeznaczyłyśmy na zbiórkę dla chorego Dawida Jurgi, chłopaka pochodzącego z naszej wsi.

W roku naszej rejestracji - 2019, czyli jeszcze przed pandemią, spotykaliśmy się bardzo często. Przynajmniej raz w miesiącu organizowane były rajdy rowerowe, które kończyły się wspólnym biesiadowaniem przy grillu lub ognisku. Zorganizowaliśmy Dzień Dziecka, pomagaliśmy przy organizacji Festynu z okazji 720-lecia naszej wsi. Byliśmy również na kajakach, na jednodniowych wycieczkach (Wrocław, Książ), udało nam się też zorganizować wycieczkę 4-dniową do Czech (2019 r.) i w Bieszczady (2020 r.). Nasze Koło wystawiało się również, gdy w naszym regionie był Pan Premier czy Pan Prezydent.

Myślę, że działalność naszego Koła jest dobrze odbierana w naszej wsi, na co wskazuje chociażby liczba chętnych członków. Niestety pandemia pokrzyżowała nam wiele planów. Duża część naszych członków obawia się wirusa i niechętnie bierze udział w spotkaniach, które i tak już nie były tak częste. Mamy jednak nadzieję, że pandemia szybko się skończy i będziemy mogli wrócić do normalności. W najbliższych planach jest m.in. rajd rowerowy, na który już wiele osób czeka oraz wycieczka jednodniowa najprawdopodobniej do Kórnika, Rogalina - podsumowuje Pani Dagmara.
 

Zachęcamy do śledzenia działalności KGW Biskupice Zabaryczne na Facebooku :-)

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Tematy pokrewne:
Poznaj nasze KGW IIPoznaj nasze KGW II

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO