KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
17 maja 2021

Ogłoszenia dla rolników w internecie, czyli co sprzedają rolnicy, wspierając się internetem?

Serwisy ogłoszeniowe to platformy sprzedażowe, na których można wystawić praktycznie wszystko. Korzystają z nich osoby prywatne oraz firmy, a także, jak się okazuje – rolnicy. Czego najczęściej szukają na takich stronach? Jak ogłoszenia w sieci im pomagają?

 

Gdzie szukać ogłoszeń rolniczych?

Serwisy ogłoszeniowe są otwarte dla każdego, oznacza to, że można w nich znaleźć najróżniejsze kategorie od nieruchomości, przez meble, ubrania, zabawki dla dzieci, sprzęt sportowy, aż po maszyny i wyposażenie rolnicze. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy mogą wystawiać na sprzedaż wybrane przedmioty i usługi, oczywiście w granicach ustalonych przez regulamin i prawo. Jednak oprócz serwisów o bardzo ogólnej tematyce, w sieci znajdzie się także te specjalnie dedykowane dla wszystkich osób powiązanych z rolnictwem. Na takich stronach znajdzie się więc wyłącznie oferty od i dla rolników.

Co oferują serwisy ogłoszeniowe dla rolników?

Z pewnością rolnictwo kojarzy nam się przede wszystkim z polami i farmami oraz tym, jakie plony mogą one przynieść. Jednakże ogłoszenia rolnicze to nie tylko kaczki, kury czy jajka (zerknij na sprzedajemy.pl/rolnictwo), nie są to też tylko rośliny. To znacznie więcej. Każdy rolnik może na takich stronach znaleźć naprawdę bardzo zróżnicowaną ofertę, wystawianą zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy, które specjalizują się w tej branży i produkują wszystkie niezbędne sprzęty. Wśród licznych kategorii, jakie można znaleźć na takich ogłoszeniach, warto wymienić ciągniki, traktory, narzędzia i maszyny rolnicze/ogrodnicze, nieruchomości, części zamienne i akcesoria do sprzętu. Nie brakuje też ofert powiązanych z budownictwem, ogrodnictwem, produkcją zwierzęcą i rośliną, leśnictwem czy różnymi specjalistycznymi usługami. Wybór wbrew pozorom jest naprawdę szeroki.

Sprzedaż produktów gospodarstwa rolnego przez internet

Do niedawna wszystkie produkty związane z uprawą roli czy hodowlą zwierząt mogliśmy znaleźć tylko w sklepach albo na targach także tych rolniczych. Współcześnie coraz częściej rolnicy zaczynają korzystać z bardziej nowoczesnych platform handlowych i bardzo pomocne są przy tym serwisy ogłoszeniowe. Można kupić nie tylko żywność czy mięso, ale też żywe zwierzęta czy karmy do nich oraz akcesoria wspomagające ich hodowlę. Rolnicy w ten sposób mogą nie tylko dotrzeć do potencjalnych kupców ich produktów, ale też mieć lepszy kontakt z innymi rolnikami.

Sprzęt rolniczy – nowy lub używany

Aby działalność rolnicza mogła przynosić realne zyski, trzeba się naprawdę dużo napracować zarówno na polu, jak i przy hodowli zwierząt. Do tego nierzadko przydaje się wiele różnego rodzaju sprzętów i dotyczy to zarówno środków transportu typu ciągniki, traktory, siewniki, pługi, zbiorniki do przechowywania, dojarki, ładowarki, jak i standardowe narzędzia. Można zakupić je nowe lub używane, różnić się będą nie tylko ceną, ale i jakością, trzeba więc zastanowić się nad tym, co będzie bardziej opłacalne.

Ogłoszenia dla rolników – opłacalne?

Jak najbardziej tak. Podobnie jak w przypadku innych zawodów, tak też i w rolnictwie wykorzystuje się wiele sprzętów i akcesoriów, które wspomagają ich działanie. Sklepów czy hurtowni nie brakuje, ale ogłoszenia dają więcej możliwości. Gdy jest coś potrzebne, najłatwiej będzie odpowiednią rzecz znaleźć właśnie tam. Co więcej, w większości przypadków umieszczanie ogłoszeń jest bezpłatne. W jednym miejscy znajdzie się namiary zarówno na innych rolników, jak i firmy, które w tej branży się specjalizują.

 

  Materiał partnera.
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione