KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • ODR Bratoszewice
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych

WYSZUKIWARKA

"Poznaj nasze KGW" Klub Kreatywnych Kobiet

Opublikowano 28.05.2021 r.
Poznajcie KGW Klub Kreatywnych Kobiet z Rybnej! To jedenaście aktywnych i chętnych do działania Pań, które połączyła przyjaźń. Naszej redakcji opowiedziały o swojej działalności i planach na przyszłość. 

Wszystko zaczęło się niewinnie, zwyczajne spotkanie w parafii i propozycja proboszcza, żeby zorganizować festyn. Przyszły osoby, które miały chęć pomóc przy organizacji, niektórzy się znali, inni byli całkowicie nowi w sołectwie, ale każdy z podobnym celem. Z każdym spotkaniem i planowaniem festynu, zbliżaliśmy się do siebie i okazało się, że wszystkie nadajemy na tych samych falach. Festyn, który miał być małym, parafialnym wydarzeniem, nabrał wymiarów imprezy, gdzie zatrudniłyśmy nawet ochronę, bo tak wiele osób wyraziło, chęć wzięcia w nim udziału. Po festynie, który zakończył się pełnym sukcesem w naszej społeczności, nam było mało, brakowało spotkań, planowania kolejnych działań. I tak się zaczęło.... Spotykałyśmy się nadal, kombinowałyśmy, co by jeszcze.... i tak powstało koło gospodyń pod nazwą "Klub Kreatywnych Kobiet" w Rybnej . Tworzy je jedenaście kreatywnych, młodych dziewczyn, które uwielbiają poświęcać swój wolny czas na rzecz innych. Istniejemy od niedawna, bo to dopiero drugi rok naszej działalności - opowiadają członkinie Koła. 

Zalegalizowałyśmy nasze koło w ARiMR, w październiku 2019 r. Dzięki temu mamy większe możliwości uzyskania dofinansowań czy udziału w różnych projektach. W październiku będziemy świetować swoje drugie urodzinki. W sołectwie zawsze chętnie pomagamy przy organizacji ważnych wydarzeń, m.in. gminne obchody 11 listopada, dożynki parafialne, powitanie wozu strażackiego, który otrzymała nasza OSP Rybna. Napisałyśmy także swój pierwszy projekt i udało się pozyskać fundusze na organizację darmowych zajęć zumby oraz spotkań z dietetykiem.

W czasach koronawirusa coraz ciężej było działać, ale się nie poddawałyśmy. Zakaz spotkań pokrzyżował nam plany mikołajkowe, ale to i tak nie pozbawiło nas wiary w realiację tego dnia. Pieszo odwiedziłyśmy ponad setkę dzieci, gdzie rozdałyśmy po drodze paczki wraz z pomocą naszych strażaków. Latem był spływ kajakowy, a zimą, która w tym roku pokazała swoje prawdziwe oblicze, nocny kulig z pochodniami.

Koło Gospodyń to nie tylko nasze spotkania w ramach organizacji zadań sołeckich. Nasze koło to nasza druga rodzina. Spotykamy się, bo uwielbiamy spędzać ze sobą czas, jeździmy razem na wakacje, spędzamy ze sobą sylwestra, w swoim towarzystwie czujemy się wspaniale - ładujemy swoje akumulatory sobą nawzajem. Już chyba nie potrafimy bez siebie funkcjonować. Zżyłyśmy się ze sobą, a do tego nasi mężowie nas wspierają i pomagają w każdym naszym pomyśle.

Niedawno nagrałyśmy film na nasz pierwszy konkurs "Bitwa Regionów" - wkrótce jego publikacja. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda nam się zrealizować kolejne projekty, które zaczynamy właśnie pisać. Jeśli obostrzenia pozwolą, to marzy nam się festyn z potańcówką na świeżym powietrzu, który właśnie zaczynamy planować, nordic-walking oraz rajd rowerowy lub spływ kajakowy i oczywiście półkolonie dla dzieci. Na pewno łatwo się nie poddamy i wcześniej czy później, osiągniemy swoje cele - zapowiadają Panie z Klubu Kreatywnych Kobiet.

Zachęcamy do śledzenia działalności KGW na Facebooku Klub Kreatywnych Kobiet.

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Tematy pokrewne:
Poznaj nasze KGW IIPoznaj nasze KGW II

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO