KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2021-06-11

Oszukiwał na "swojską wędlinę"

Policja w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymała mężczyznę, który wyłudzał pieniądze, pobierając nienależne zaliczki na rzekomo zamówioną wcześniej swojską wędlinę. Teraz grozi mu 8 lat więzienia.

Jak informują funkcjonariusze policji, na terenie Czechowic-Dziedzic oraz pobliskich miejscowości od kilku miesięcy grasował oszust. Mężczyzna przychodził do mieszkańców i przekonywał, że ktoś z członków rodziny zamawiał u niego swojskie wędliny. Następnie tłumaczył, że akurat jedzie po odbiór zamówionego mięsa i potrzebuje pobrać zaliczkę, aby móc dostarczyć wyroby.

Dostawał od nich od kilkudziesięciu do nawet stu złotych i znikał bez śladu. Zamówionego mięsa oczywiście nie dostarczał.

Czechowiccy policjanci zatrzymali podejrzanego 55-latka, który wyprowadził się na teren jednej z miejscowości powiatu pszczyńskiego. Śledczy ustalili też, że pokrzywdzonych, którzy wpłacili zaliczkę na wędliny było więcej. W jednym przypadku mężczyzna dopuścił się także pospolitej kradzieży. Wykorzystał nieuwagę domowników i wykradł z mieszkania 800 złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut 6 oszustw, jednego usiłowania oszustwa i kradzieży. Za wszystkie występki grozi mu kara więzienia nawet 8 lat. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Źródło: KMP w Bielsku Białej

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA

Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione