KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2021-07-22

Ceny nawozów rujnują portfele rolników

Ceny nawozów z miesiąca na miesiąc są coraz wyższe. Rolnicy alarmują, że w stosunku do poprzedniego roku, cena niektórych środków prawie się podwoiła. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego postanowiła zainterweniować w tej sprawie.

Do Biura IRWŁ docierają sygnały od rolników z województwa łódzkiego o trudnościach w zakupie nawozów azotowych oraz wieloskładnikowych. Obecnie ceny nawozów znacznie wzrosły w stosunku do roku ubiegłego np. 1 tona fosforanu amonu w 2020 r. kosztowała 1.800,00 zł  to obecnie trzeba zapłacić 2.900,00 zł. Polska jest dużym producentem nawozów dlatego trudności w zaopatrzeniu polskiego rynku są dla rolników niezrozumiałe.  W związku z tym proszę o podjęcie działań interwencyjnych w tej sprawie – czytamy w piśmie skierowanym do Prezesa KRIR, Wiktora Szmulewicza. 

Eksperci zaznaczają, że jak na razie nie ma co liczyć na spadki cen. Wzrost cen nawozów na światowych rynkach spowodowany jest przede wszystkim wzrostem cen gazu ziemnego, a ten sanowi 50-70% kosztów produkcji nawozów. 

Źródło: IRWŁ

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione