KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2021-07-29

Ciągnik rolniczy na ekspresówce

W minioną niedzielę kierowcy na trasie S17 zgłosili, że po drodze ekspresowej porusza się ciągnik rolniczy. Oczywiście tego typu pojazd w ogóle nie powinien się na niej pojawić, dlatego musiała zainterweniować policja.

Kierowcy zgłosili policji, że trasą S17 w kierunku Warszawy jedzie traktor. Na wysokości Gocławia mundurowi zatrzymali do kontroli 69-letniego kierującego ciągnikiem rolniczym, który jechał trasą szybkiego ruchu.

Kierowca tłumaczył policjantom, że w tej okolicy ma pole, do którego chciał po prostu dojechać. Za swoje lekkomyślne zachowanie mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Policjanci przypominają o zakazie poruszania się tego typu pojazdów po drodze ekspresowej. Po drodze szybkiego ruchu nigdy nie powinniśmy spacerować pieszo ani jeździć rowerem czy pojazdem wolnobieżnym lub zaprzęgiem konnym. Stwarza to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników tej drogi, które wynika chociażby ze znacznych różnic prędkości. Kierując ciągnikiem rolniczym należy zwracać uwagę na znaki drogowe, aby nie pomylić drogi i nie wjechać na wielopasmową drogę szybkiego ruchu, z której zjechać wcale nie jest łatwo.

Źródło, fot.: KPP w Garwolinie

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione