Floriany 2018

Celem Konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz nagradzanie działań OSP na rzecz: szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców w naszych małych Ojczyznach, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.
Podczas Konkursu nagradzane są projekty w dwóch grupach – realizowane przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie oraz wspólnie z partnerami (samorządami, organizacjami pozarządowymi, lokalnymi instytucjami, pracodawcami oraz innymi podmiotami).
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 lutego 2018 roku. Spośród nadesłanych inicjatyw Kapituła Konkursowa wskaże nominowanych do nagrody FLORIANA (Strażackiego OSCARA), a podczas Gali wręczenia statuetek ogłosi zwycięzców.
Dwanaście kategorii konkursowych odzwierciedla szerokie spectrum społecznej działalności Ochotniczych Straży Pożarnych – od poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności, kultywowanie tradycji, rozwój turystyki, ochronę środowiska, edukację po aktywizowanie seniorów, czy dbanie o estetykę przestrzeni publicznej. Utworzona została również kategoria specjalna "Ratujemy i Uczymy Ratować" skierowana do strażaków ochotników, która jest częścią programu edukacyjnego o tej samej nazwie realizowanego przez Fundację WOŚP i Związek OSP RP jako partnera – informuje Nina Mirgos-Kilanowska, rzecznik prasowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej
Jak ustaliliśmy, warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie przez Ochotniczą Straż Pożarną lub zespół projektowy formularza zgłoszeniowego i opisu zrealizowanego projektu zgodnie z regulaminem zamieszczonym na stronie www.floriany.pl.
Kolejnym krokiem jest przesłanie dokumentacji konkursowej w terminie do końca lutego 2018 r. na adres: Miesięcznik "Strażak", ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa z dopiskiem: "FLORIANY".
Kategorie konkursowe
Konkurs obejmuje przedsięwzięcia oraz projekty dotyczące takich obszarów jak:
I. Infrastruktura
II. Bezpieczeństwo
III. Ochrona środowiska i ekologia
IV. Estetyka przestrzeni publicznej,
V. Edukacja
VI. Sport, rekreacja i turystyka
VII. Kultura i tradycja
VII. Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna
IX. Innowacje oraz integracja cyfrowa
X. Współpraca zagraniczna
XI. Najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca.
XII. Specjalna – Program Edukacyjny WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”
Źródło: OSP
![]() |
Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|