KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • ODR Bratoszewice

WYSZUKIWARKA

Agroturystyka ucierpiała na pandemii

Opublikowano 27.11.2021 r.
To był jeden z tematów posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Agroturystyka jest w Polsce popularna. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo.

Dość powiedzieć, że w kraju jest ponad 7,7 tysiąca obiektów agroturystycznych z ponad 85 tysiącami miejsc noclegowych.
Jak wynika z prezentacji przedstawionej podczas posiedzenia komisji przez Ministerstwo Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, turystyka wiejska jest jedną z tych gałęzi gospodarki, w którą epidemia koronawirusa uderzyła szczególnie dotkliwie - w dłuższym okresie ograniczyła możliwości korzystania z dobrodziejstw wypoczynku poza miejscem zamieszkania. 

Ministerstwo zauważa, że w czasie pandemii konieczna jest promocja agroturysrtyki. 


- Realizujemy różnorodna kampanię medialną, promującą odpoczynek na wsi - informuje ministerstwo rolnictwa. - W tym roku wyemitowaliśmy już spoty telewizyjne reklamujące agroturystyką, a obecnie przygotowujemy cykl felietonów w programie lifestylowym , zamieściliśmy też kilka artykułów tematycznych w prasie branżowej.


Jak się dowiadujemy w najbliższym czasie mają się rozpocząć działania zmierzające do kontynuacji projektu ,,Odpoczywaj na wsi'' w kolejnych latach. Jednak właściciele obiektów agroturystycznych wskazują, że choć promocja jest potrzebna, to najważniejszą szansą na rozwój branży, byłoby wygaszenie pandemii. A na razie na to się nie zanosi.

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO