KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Partner serwisu Województwo Podlaskie
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

WYSZUKIWARKA

Hale namiotowe - efektywne rozwiązania magazynowe na czas po pandemii

Opublikowano 10.12.2021 r.
Pandemia COVID-19, a w zasadzie wynikający z niej kryzys sprawia, że przedsiębiorcy optymalizują swoje procesy i szukają oszczędności. Trzeba mieć jednak świadomość, że najważniejsze będzie przywrócenie mocy produkcyjnych po pandemii, a co za tym idzie odbudowa wydajności przy relatywnie niskich kosztach. Jednym z rozwiązań wydaje się w tym momencie inwestycja w hale namiotowe, które są w pełni funkcjonalnymi, ale zdecydowanie tańszymi powierzchniami magazynowymi.

 

Czym jest hala namiotowa magazynowa?

Hala namiotowa magazynowa to lekka i szybka w budowie konstrukcja, która umożliwia magazynowanie każdego rodzaju towarów. Wynika to z faktu, że są to hale całoroczne, w których można zapewnić odpowiednią temperaturę, czy wilgotność.

Co więcej, namioty halowe oferowane przez renomowane firmy, takie Protan Elmark to różnorodne konstrukcje, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Sama konstrukcja może być wykonana z aluminium, stali, a także stali wzmocnionej, dzięki czemu wytrzyma napór śniegu do 120 kilogramów na m². Poszycie może być natomiast wykonane z PCV, blachy trapezowej bądź płyty warstwowej. 

Zalety magazynowania w halach namiotowych

Hale namiotowe pełniące rolę magazynów to praktyka, która jest z powodzeniem stosowana na całym świecie. Wynika to przede wszystkim z ich zalet, do których zalicza się możliwość funkcjonowania przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Z pewnością korzystny jest również fakt, że namiot halowy buduje się bardzo szybko, co pozwala elastycznie zarządzać powierzchnią magazynową i zwiększać ją w razie potrzeb. Przykładem może być przedsiębiorstwo, które odnotowuje zwiększony ruch tylko przez kilka miesięcy w roku, w związku z czym decyduje się na wynajem hali wyłącznie w sezonie.

Co więcej, hale namiotowe sprawdzają się jako magazyny w każdej branży, na co wpływ ma przede wszystkim ich wysoka jakość oraz wytrzymałość. Samą halę można natomiast dostosować do indywidualnych potrzeb zarówno pod względem powierzchni magazynowej, jak i wymaganych warunków.

Dlaczego warto zainwestować w hale namiotowe?

Jak już wcześniej wspomniano hale namiotowe stawia się bardzo szybko, w związku z czym pozwalają elastycznie zwiększać powierzchnię magazynową. Dlatego też wynajem hal staje się obecnie coraz popularniejszy wśród przedsiębiorców, którzy odbudowują swój biznes po kolejnych lockdownach. Oczywiście śmiało można stwierdzić, że wynajem hali namiotowych z pewnością będzie się cieszył zainteresowaniem również w okresie po pandemii. Wynika to przede wszystkim z faktu, że firmy optymalizują swoje procesy oraz szukają rozwiązań, które pomogą ograniczyć zbędne koszty.

Przykładem może być właśnie wynajem hali namiotowej, a nawet jej zakup, co pozwoli uzyskać relatywnie tanią powierzchnię magazynową. W tym drugim przypadku jest to optymalne rozwiązanie, gdy hala jest używana przez cały rok, w związku z czym lepiej kupić ją dla siebie i amortyzować niż długookresowo wynajmować.

Magazyny w halach namiotowych to nowoczesne podejście do biznesu, które zakłada minimalizację kosztów, przy jak największej funkcjonalności oraz korzyściach dla firmy. Jest to rozwiązanie wykorzystywane na całym świecie, również przez globalne marki takie, jak np. Tesla. Z całą pewnością jednak na wynajem hali namiotowej stać każdego przedsiębiorcę, który pragnie elastycznie się rozwijać.

Materiał partnera 

 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO