KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • ODR Bratoszewice
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Narodowy Instytut Wolności

WYSZUKIWARKA

KE zgodzi się jednak na dopłaty do nawozów?

Opublikowano 07.04.2022 r.
przez Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Jak poinformowało ministerstwo rolnictwa Komisja Europejska nie zaakceptowała wniosku Polski w sprawie uruchomienia wsparcia w postaci dopłat do nawozów.

 

Jak informuje resort, Komisja Europejska wskazała, aby wsparcie dla rolników sfinansować w formie pomocy de minimis. 

Polska nie zgadza się ze stanowiskiem Komisji Europejskiej, ponieważ pomoc de minimis może być udzielona do wysokości 520 mln złotych w tym roku, a na dopłaty do nawozów potrzeba aż 3,9 miliarda złotych. 

Nie zgadzam się na takie rozwiązanie i ponownie będę składać do Komisji Europejskiej wniosek w sprawie dopłat do nawozów, które nie będą wchodzić w pomoc de minimis – zapowiedział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk po otrzymaniu informacji KE.

Minister Kowalczyk podkreślił, że kolejny wniosek opierać się będzie na zapisach zawartych w Komunikacie Komisji Europejskiej z 24 marca br. (2022/C 131 1/01) na temat tymczasowych kryzysowych ram środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki po agresji Rosji wobec Ukrainy.

AKTUALIZACJA 

Komisarz Wojciechowski napisał na Twitterze, że wypłata pieniędzy dla rolników uzależniona jest od złożenia przez Polskę prawidłowego wniosku. 

 

POWIĄZANE TEMATY:dopłaty do nawozównawozy
kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO