KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
  • Partner serwisu Województwo Podlaskie
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie

WYSZUKIWARKA

Podrobiony kaptan na rynku

Opublikowano 13.05.2022 r.
przez Redakcja KalendarzRolnikow.pl
UPL Polska - producent środków ochrony roślin - ostrzega swoich klientów przed podrobionym produktem, który posiada etykietę w języku włoskim z nazwą "Malvin 80WG". Nie został wyprodukowany i wprowadzony do obrotu przez firmę UPL, zarówno w Polsce, jak również w innych krajach.

Podrobiony kaptan

Jak informuje producent, poglądowe testy laboratoryjne, wykonane na zlecenie UPL wykazały ponadto brak wskazanej substancji czynnej w tym produkcie, przez co jego stosowanie będzie skutkowało nieskuteczną ochroną przeciwko najważniejszym chorobom grzybowym, może być niebezpieczne dla opryskiwanej rośliny, operatora i konsumenta. Dopuszczalne normy pozostałości w plonie po stosowaniu tego rozwiązania są nieznane i mogą dyskwalifikować owoce z obrotu handlowego.

UPL przypomina, że swoje produkty sprzedaje w punktach sprzedaży na terenie całego kraju, a na każdym opakowaniu zawarta jest etykieta w języku polskim, numer partii i informacja o producencie. Na zakupiony towar otrzymuje się paragon lub fakturę.

Źródło, fot. UPL Polska

POWIĄZANE TEMATY:kaptanmalvinpodrobione śor
kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO