Rola ogrodu w gospodarstwie edukacyjnym

Na internetową dawkę wiedzy zaproszeni są mieszkańcy wsi, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i, oczywiście, panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Udział w webinarze jest bezpłatny.
- Celem szkolenia jest przybliżenie odbiorcom zasad prowadzenia warsztatów ogrodniczych w gospodarstwach edukacyjnych z wykorzystaniem potencjału prowadzonej produkcji roślinnej oraz z uwzględnieniem możliwości jakie daje otoczenie gospodarstwa - informują organizatorzy.
W wykładach zostaną poruszone zagadnienia dotyczące: zasad uzyskania równowagi biologicznej w ekosystemie ogrodu, znaczenia zrównoważonych upraw oraz obecności zapylaczy i innych przedstawicieli fauny w ogrodzie, uprawa współrzędna roślin użytkowych, stosowanie ekologicznych środków ochrony roślin oraz nawozów naturalnych. Omówiona będzie również kwestia przygotowania oferty edukacyjna w oparciu o proponowane aktywności w ogrodzie m.in. przygotowywanie grządek permakulturowych i skrzyniowych, przygotowywanie i sadzenie rozsady, rodzaje kompostu i jego zastosowanie.
Aby wziąć udział w webinarze trzeba się zarejestrować do 20 maja pod adresem internetowym
W pierwszej kolejności należy się zarejestrować, a następnie zalogować i zapisać na powyższe szkolenie.
O uczestnictwie w kształceniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia, a w przypadku dużej liczby chętnych kolejność zgłoszeń.
Warto zauważyć, że jest to kolejne z serii szkoleń związanych z prowadzeniem ogrodów i gospodarstw edukacyjnych. Zazwyczaj gospodarstwa edukacyjne kierują swoją ofertę do grup dzieci i młodzieży z placówek oświatowych, jaki i rodzin z dziećmi oraz turystów lubiących aktywny wypoczynek, chcących połączyć pogłębianie wiedzy z dobrą zabawą na łonie natury. Takie gospodarstwa są coraz popularniejsze - w woj. śląskim jest już zorganizowany cały szlak takich gospodarstw. Popularyzacja wsi i gospodarowania wśród szczególnie dzieci i młodzieży może mieć ogromny wpływ na poszanowanie pracy rolników. Zachęcamy do uczestnictwa w tego typu webinarach tym bardziej, ze są darmowe.
![]() |
Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|