Jak dbać o stopy latem?

Peelingi do stóp nie tylko na lato
1. Peeling złuszczający z orzechów
Aby przygotować domowy peeling, bierzemy około 5 orzechów włoskich lub laskowych i drobno je siekamy. Następnie należy je połączyć z ⅓ szklanki oliwy z oliwek extra virgin lub z ulubionym olejem tłoczonym na zimno. Dodać kilka kropel soku z cytryny i wymieszać.
Ten peeling gruboziarnisty doskonale sprawdzi się do usuwania naskórka właśnie na stopach. Zabieg złuszczający przeprowadzamy przez kilka minut masując kolistymi ruchami popękane miejsca na stopach.
2. Peeling 4 składnikowy
Złuszczający peeling do stóp, ale również do całego ciała można przygotować na bazie cukru, soli, oleju i kompozycji zapachowej. Oto proporcje składników:
- 1/2 szkl. ciemnego cukru trzcinowego
- 1/3 szkl. soli morskiej (najlepiej takiej średnio zmielonej)
- 1 szkl. dobrego oleju kokosowego lub migdałowego
- około 30 kropel ulubionego olejku eterycznego
Wszystkie składniki należy włożyć do miski i delikatnie wymieszać. Gotowy peeling przełożyć do szczelnie zamykanego słoika. Podczas wykonywania zabiegu do proszku trzeba dodać odrobinę wody i wmasowywać w skórę kolistymi ruchami. Stosować 1-2 razy w tygodniu. Nadmiar można przechowywać w szklanym słoiczku w łazience.
Sposoby na nieprzyjemny zapach stóp
Dbałość i pielęgnacja stóp to też walka z ich nieprzyjemnym zapachem. Stopy intensywniej pachną, gdy mają tendencję do nadmiernej potliwości. Oto naturalne zabiegi, które pomogą zwalczyć lub znacznie ograniczyć tą przykrą dolegliwość.
1. Zastosuj ocet
By pozbyć się brzydkiego zapachu stóp, warto przez około 2 tygodnie stosować kurację, polegającą na moczeniu dwa razy dziennie po 15 minut stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem 4 łyżeczek octu spirytusowego (10%) lub 8 łyżeczek octu winnego jabłkowego. Kuracja skutecznie wyeliminuje brzydką woń. Dodatkowo do miski z wodą można dodać kilka kropelek ulubionego olejku eterycznego, dla złagodzenia zapachu octu.
2. Zastosuj sodę oczyszczoną
By zniwelować nieprzyjemny zapach stóp możesz także moczyć nogi przez kilkanaście minut w litrze gorącej wody z dodatkiem 4 łyżek stołowych sody oczyszczonej. Zabieg należy wykonywać systematycznie, kilka razy w tygodniu. Moczenie w sodzie pomaga usunąć nieprzyjemny zapach, a także brud, martwy naskórek oraz zmiękczyć odciski.
Magdalena Przybylak-Zdanowicz
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj |