KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • ODR Bratoszewice
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych

WYSZUKIWARKA

Czy będzie pomoc dla właścicieli lasów na usuwanie zalegających drzew?

Opublikowano 20.01.2018 r.
Samorząd rolniczy zwrócił się do Ministerstwa Środowiska o pomoc w usuwaniu skutków nawałnic w lasach (w zagospodarowaniu korzeni, pochodzących z wykrotów).

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych otrzymał polecenie podjęcia pilnych działań, jakie okażą się niezbędne dla uporządkowania lasów prywatnych, które uległy zniszczeniu w wyniku wystąpienia silnych wiatrów w dniach 11 i 12 sierpnia 2017 r.

Dyrektor wydał więc decyzję, na mocy której przeznaczył kwotę 35 mln złotych ze środków finansowych związanych z funduszem leśnym na wynagrodzenie prywatnym właścicielom lasów działań w zakresie kształtowania bezpieczeństwa publicznego.

Niestety, jak się dowiedzieliśmy usunięcie karpiny nie mieści się w zakresie prac mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, a więc nie przysługują pieniądze na ten cel.

Ponadto z informacji przekazanych przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych wynika, że właściciele lasów niepaństwowych znajdują nabywców drewna i pozostałości pozrębowych pochodzącego ze zniszczonych lasów.

Mając powyższe na uwadze, po uzyskaniu opinii Dyrektora Generalny Lasów Państwowych, resort środowiska poinformował, że uważa wnioskowane wsparcie za niecelowe.

 

 

kontakt1.jpg
Sergiusz Baar
Redakcja WDR
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO