KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • ODR Bratoszewice
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Narodowy Instytut Wolności

WYSZUKIWARKA

Złodzieje cebuli zatrzymani na gorącym uczynku

Opublikowano 07.10.2022 r.
przez Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Tarnogrodzie zatrzymali na gorącym uczynku parę, która pod osłoną nocy kradła cebule z pola uprawnego. Za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem.

Złodzieje cebuli zatrzymani

Z informacji policjantów wynikało, że na terenie pól pomiędzy miejscowościami Tarnogród – Bukowina dochodzi do kradzieży warzyw. Po krótkiej penetracji terenu funkcjonariusze zauważyli dwie osoby, które, jak się okazało, kradły cebulę z pola.

Była to para z powiatu biłgorajskiego, kobieta w wieku 56-lat i jej 59-letni partner. Policjanci szybko ustalili właściciela uprawy, mężczyzna po dotarciu na miejsce stwierdził, że od kilku dni ginie mu cebula i ta która była przygotowana do wywiezienia z pola nie stanowi całości jego strat.  Na miejscu policjanci zabezpieczyli 145 kilogramów cebuli. Ponadto pojechali do miejsca zamieszkania pary, gdzie ujawnili  kolejne blisko 100 kilogramów. Nie był to jednak koniec ponieważ w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli kolejne 24 worki wyłuskanej już cebuli, każdy po 15 kilogramów. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad pół tony cebuli. Właściciel wstępnie wartość skradzionej cebuli oszacował na około 2 000 złotych - informuje aspirant Joanna Klimek.

Para za kradzież odpowie przed sądem, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło, fot. KPP Biłgoraj

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO