KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu Województwo Podlaskie
  • ODR Bratoszewice
  • Partner serwisu KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
  • województwo łódzkie
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych

WYSZUKIWARKA

Pompa ciepła i 5 powodów, dla których warto się na nią zdecydować!

Opublikowano 07.11.2022 r.
przez Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Wśród szeregu rozwiązań w kwestii ogrzewania domu w ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się pompy ciepła. I nie dzieje się tak oczywiście bez powodu. Co istotne, przyczyn zachęcających do wyboru tego konkretnego sposobu ogrzewania jest naprawdę sporo. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych zalet tego nowoczesnego źródła ogrzewania, które w obecnych czasach jest jeszcze bardziej korzystne i ekonomiczne. Zapraszamy!

 

1. Pompa ciepła jako bezobsługowe źródło ogrzewania


Z pompą ciepła możesz zapomnieć o czymś takim, jak konieczność systematycznego dokładania opału do pieca czy kominka oraz pilnowania, aby przypadkiem w nim nie wygasło. Koniec z bałaganem i obowiązkiem. Tego typu urządzenia charakteryzuje się bowiem całkowitą automatyzacją pracy – pompa jest praktycznie bezobsługowa. Prościej już się nie da!

2. Tanie i wygodne ogrzewanie cieplej wody użytkowej


Pompa ciepła to nie tylko ogrzewanie domu, ale także prosty i tani sposób na zyskanie ciepłej wody użytkowej, bez której trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Jest to zatem urządzenie w pełni kompleksowe, zapewniające ogrzewanie domu i wody. 


3. Ekologia i ochrona środowiska


Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną, a tym samym odpowiedzialnością za to, jak wygląda nasz świat, warto zdawać sobie sprawę z tego, że wybierając konkretne sposoby ogrzewania domu, możemy chronić środowisko naturalne. Decydując się zatem na pompy ciepła, dokładamy swoją cegiełkę do tego, aby świat był zdrowy, a powietrze czyste! Nie bez znaczenia jest również to, że pompy ciepła doskonale współpracują z panelami fotowoltaicznymi, dzięki czemu mogą być w 100 procentach ekologiczne. 


4. Funkcjonalność i porządek


Myślisz pompa ciepła, widzisz czystą przestrzeń i brak konieczności przechowywania opału. Wbrew pozorom jest to naprawdę ważne, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy wystarczająco miejsca, aby zgromadzić opał na całą zimę. A nawet jeśli mamy, to dzięki pompie ciepła piwnicę czy inne pomieszczenie gospodarcze będzie można wykorzystać w inny sposób. Możemy zrobić z niej domową siłownię czy magazyn do przechowywania mniej potrzebnych rzeczy. 

5. Dofinansowanie na pompy ciepła


Kolejną olbrzymią zaletą pomp ciepła jest możliwość ich montażu przy wykorzystaniu atrakcyjnych systemów dopłat. Państwo wspiera bowiem dość mocno instalację tego typu źródeł ogrzewania, oferując korzystne programy dofinansowania. Dzięki temu cała inwestycja nie jest zbyt kosztowna (zob. Pompa Ciepła Olsztyn). Popularnym programem, z którego mogą skorzystać praktycznie wszyscy, chcący wymienić stare źródło ogrzewania na nowe w postaci pompy ciepła, jest Program Czyste Powietrze. 

Pompa Ciepła Olsztyn – profesjonalny montaż instalacji


Jeśli szukasz fachowej firmy zajmującej się profesjonalną instalacją pomp ciepła w Olsztynie, to sprawdź ofertę OZE Projekt. Jest to firma o bogatym doświadczeniu, oferująca wysokiej jakości urządzenia i nowoczesne rozwiązania.


Pompa Ciepła Olsztyn – dane kontaktowe
OZE Projekt
ul. Lubelska 32, lok 300
10-409 Olsztyn
89 672 40 30
kontakt@ozeprojekt.pl

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO