Joga twarzy, czyli naturalny sposób na odmłodzenie
Okazuje się, że skóra na twarzy zachowuje się dokładnie tak samo jak skóra na reszcie ciała, wiotczeje, jeśli jej mięśnie nie są intensywnie ćwiczone! Joga twarzy to kilka prostych ćwiczeń, których warto się nauczyć, ponieważ kładą nacisk na najważniejsze partie skóry twarzy. Warto jednak wiedzieć, że alternatywą dla jogi twarzy jest wykonywanie głupich min! Jeśli nie chcemy uczyć się profesjonalnego zestawu ćwiczeń, wystarczy, że:
- zaczniemy formować usta na kształt dzióbka, jakbyśmy chcieli przesłać komuś buziaka;
- będziemy wyciągać język jak najdalej przed siebie i poruszali nim w górę oraz w dół;
- spróbujemy przesuwać usta w prawo i w lewo, jak najdalej, w równym tempie;
- zrobimy mały wytrzeszcz oczu, jednocześnie odciągając brwi na zewnątrz;
- uśmiechniemy się szczerze i wyjątkowo szeroko, od ucha do ucha bo najważniejsza jest radość z wykonywanych ćwiczeń.
Bardzo ważna jest rozgrzewka
Joga twarzy, jak każde ćwiczenia, potrzebuje krótkiego przygotowania oraz rozgrzewki. Przede wszystkim musimy rozluźnić mięśnie twarzy, żeby móc wykonywać ćwiczenia poprawnie. W ramach tego rozluźnienia, należy zacząć, przede wszystkim, spokojnie oddychać, powoli, miarowo, wsłuchując się w swój oddech. Na rozgrzewkę, warto przygotować oliwkę lub nasz ulubiony krem do twarzy, którym wykonamy krótki masaż, który nie tylko rozgrzeje nam mięśnie twarzy, ale również nawilży i dodatkowo wygładzi.
Podstawowe ćwiczenia jogi twarzy
Dla kobiet borykających się z kurzymi łapkami wokół oczu, przygotowane jest specjalne ćwiczenie, które zapobiega opadaniu skóry wokół oczu. Ćwiczenie rozpoczyna się od uśmiechu. Następnie, pod okiem należy położyć najmniejszy palec oraz serdeczny, a pozostałe palce, nad okiem. Miejsca należy delikatnie ucisnąć i zacząć delikatnie je rozciągać poprzez odciąganie od oczu, które w tym czasie można przymrużać, by stworzyć przeciwstawną siłę i uaktywnić więcej partii mięśni wokół oczu. Wystarczy 20 powtórzeń tego ćwiczenia.
Bardzo fajnym, (ale wcale nie takim prostym) ćwiczeniem na okolicę oczu jest, tak zwane, “leniwe spojrzenie”. Kiedy to naszym celem staje się gimnastyka powiek. Możemy spróbować oprzeć na czymś twarz (nawet na dłoniach, żeby móc się skupić na ćwiczeniu), a następnie spróbować otworzyć jak najszerzej oczy, tylko uwaga, bez podnoszenia brwi oraz czoła! Tylko i wyłączenie pracuje powieka w tym ćwiczeniu. Po kilku sekundach wpatrywania się w punkt przed siebie, oczy można zamknąć, ale znowu nie należy ich zaciskać.
Wypracujmy ładne usta!
Wygładzić można również skórę wokół ust, dodatkowo również wzmocnić tę partię mięśni i ukształtować usta. Ćwiczenie należy rozpocząć od złożenia ust, niczym do filmowego pocałunku, a następnie zacząć poruszać mięśniami, które uruchomiliśmy. By wzmocnić jakość ćwiczenia, można zwinąć palce wskazujące i położyć po dwóch stron ust, żeby stawiały mały opór dla pracujących mięśni.
Popracujmy z naszym czołem
Ćwiczenie, która pozwala poprawić wygląd skóry na czole należy zacząć od zmarszczenia czoła. Następnie, należy wykorzystać trzy palce, położyć je na linii brwii i zacząć odpychać je ku górze. Ćwiczenie musi być wykonywane dość dynamicznie, by zaczęło dawać efekty. Do 20 powtórzeń.
Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|