Domowe kąpiele leczniczo-relaksacyjne
Lawendowa kąpiel
Lawenda jest znana ze swoich właściwości relaksacyjnych, koi nerwy, pomaga też uporać się z bólem głowy. Aby wykonać lawendową kapiel, wystarczy garść suszu zalać wrzątkiem i zaparzyć pod przykryciem około 10-15 minut. Następnie napar dodajemy do wanny wypełnionej wodą.
Siemię lniane do kąpieli
Siemię lniane działa nawilżająco i odżywczo na skórę. Szklankę siemienia lnianego zalewamy 1 litrem wody i gotujemy około 15 minut. Przecedzamy i wlewamy do wanny.
Kąpiel z dodatkiem soli himalajskiej
Kąpiele z dodatkiem soli pozwalają na pozbycie się toksyn z organizmu, wspomagają także leczenie chorób skóry. Są doskonałym sposobem na regenerację napietych mięśni po wysiłku fizycznym, będą niezastąpione w leczeniu przeziębień.
Wystarczy do wanny z ciepłą wodą wlać roztwór soli himalajskiej (1 kg soli na 4 l wody).
Kąpiel z mlekiem i miodem
Mleko i miód sprawiają, że skóra staje się jedwabiście miękka i odżywiona. Do wanny napuszczamy ciepłą wodę, następnie dodajemy 2 szklanki mleka i pół szklanki miodu.
Kąpiel rozgrzewająca
Do wanny wypełnionej ciepłą wodą dodajemy 8 sztuk goździków, 1 łyżkę cynamonu i skórkę z pomarańczy. Dzięki takiej kąpieli nie tylko szybko się rozgrzejemy, ale także odżywimy naszą skórę i odprężymy zmysły.
Jak długo powinna trwać kąpiel?
Kąpiel w wannie powinna maksymalnie trwać 15 minut. Długie "wylegiwanie się" w wodzie może niestety wysuszyć skórę. Optymalna temperatura wody to 37 stopni C.
W drogeriach znajdziemy mnóstwo kosmetyków do kąpieli, jednak zawsze zdrowsze będą ich naturalne, domowe wersje. Relaksująca kąpiel to ukojenie dla ciała i umysłu po całym dniu pracy. Pamiętaj, aby raz na jakiś czas podarować sobie taką odrobinę luksusu. Urządzając domowe spa, możesz również zadbać o detale, takie jak pachnąca świeca oraz ulubiona muzyka.
Maria Has
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|