Kampania promująca polską wołowinę

Cele kampanii
Głównym celem realizacji kampanii edukacyjno-informacyjnej jest zwiększenie świadomości społeczeństwa o walorach żywieniowych i zdrowotnych mięsa wołowego oraz sposobów jego użycia, przedstawianie prostych, zdrowych przepisów z wykorzystaniem jego produktów.
Działania podejmowane w ramach zadania mają na celu informowanie o jakości i cechach, w tym walorach i wartościach odżywczych mięsa wołowego i jego wyrobów, pochodzących od polskich producentów.
Realizacja kampanii
Kampania edukacyjno – informacyjna zakłada realizację zadania poprzez emisję programów informacyjnych nt. wartości żywieniowych mięsa wołowego, a także ich zastosowania w daniach w codziennej kuchni.
„Przepis dnia” to autorski program Telewizji Polskiej, w którym najlepsze smaki i oryginalne przepisy prezentowane są w różnych odsłonach przez kucharza. Podczas programu kucharz pokaże, jak szybko przygotować dania zdrowe i smaczne, którymi zaskoczymy gości czy domowników.
Emisja premierowa odcinków programu „Przepis dnia” w ramach kampanii promującej mięso wołowe - w programie TVP 2 w dniach: 29 i 30 czerwca ok. godz. 20.00, natomiast powtórka następnego dnia ok godz. 15.50.
W trakcie realizacji kampanii w programie kucharz pokaże jak przygotować tatar na 3 sposoby oraz wołowe osobucco z warzywami
Audycja będzie dostępna na vod.tvp.pl
Sytuacja rynku wołowiny w Polsce
Polski rynek wołowiny był w silnym trendzie spadkowym od lat 90-tych. Powodem było odejście zakładów mięsnych od stosowania wołowiny w produkcji wędlin. Relacja jakości do ceny zachęcała konsumentów do zwiększania konsumpcji mięsa drobiowego, kosztem konsumpcji wołowiny.
W roku 2022 średnie spożycie wołowiny wynosiło w Polsce ponad 4 kg na osobę i można obserwować tendencję wzrostową.
W okresie działania Funduszu Promocji Mięsa Wołowego udało się wyhamować trend spadkowy w spożyciu mięsa wołowego w Polsce i odwrócić w trend rosnący, co należy uznać za sukces branży.
Coraz większe znaczenie jest przypisywane przez konsumentów ekologicznemu pochodzeniu zwierząt. Rosnąca świadomość ekologiczna powiązana bardzo często ze zmianą stylu życia i odżywiania się, generuje zwiększone zainteresowanie wołowiną.
Jednakże ilość bydła utrzymywanego w systemie ekologicznym jest marginalna. Jest to spowodowane brakiem wsparcia dla tego rodzaju produkcji.
Kampania realizowana w ramach zadania „Przepis na polską wołowinę” finansowanego ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.
![]() |
Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|