Czereśnie i wiśnie w kosmetyce naturalnej

W dawnej medycynie ludowej krajów zachodnich okłady ze zmiażdżonych owoców zalecano paniom pragnącym poprawić wygląd twarzy i szyi. Panowało przekonanie, że przyłożone na kilkanaście minut cienką warstwą rozgniecione czereśnie lub wiśnie wspaniale regenerują zniszczoną i zmęczoną skórę.
Wzmacniająca maseczka czereśniowa z oliwą i cytryną
Dorodne i dojrzałe owoce czereśni należy pozbawić pestek, rozgnieść, dodać kilka kropel oliwy z oliwek i soku z cytryny. Nałożyć na twarz, szyję i dekolt na minimum kwadrans. Zmyć letnią wodą.
Zamiast oliwy z oliwek można w maseczce użyć oleju z pestek czereśni, który działa wybielająco na różne przebarwienia skórne, m.in. na piegi. Taki zabieg wzmacnia, odżywia, poprawia koloryt, a także usuwa piegi.
Maseczka czereśniowo-wiśniowa
Jeżeli Twoja skóra jest zmęczona i zniszczona zaaplikuj sobie błyskawiczną maseczkę ze świeżych owoców wiśni i czereśni. Wystarczy jak dokładnie usuniesz z nich pestki, podusisz i nałożysz owoce na twarz, pozostawiając przez kilkanaście minut. To najprostsza i najszybsza maseczka. Doskonale odżywia, wzmacnia zmęczoną i zniszczoną skórę.
Tonik na bazie wiśni
Świeżo wyciśnięty sok ze zmiażdżonych owoców wiśni można zastosować do przemywania skóry. Wystarczy wacik nasączyć sokiem lub bezpośrednio wklepać świeży sok w skórę. Pozostawić na kilkanaście minut, następnie zmyć letnią wodą. Taki tonik wzmacnia, wygładza, odżywia i polecany jest przy suchej i zwiotczałej skórze.
Pamiętaj, że w każdej chwili możesz również skórę przecierać rozgniecionymi, soczystymi owocami czereśni i wiśni. Jeżeli masz ochotę możesz także owoce łączyć z najróżniejszymi dodatkami: nabiałem, oliwą, miodem i komponować tak jak lubisz swoje naturalne, sezonowe kosmetyki.
A jakie są Twoje ulubione owocowe maseczki? Macie sprawdzone przepisy?
Magdalena Przybylak-Zdanowicz
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj |