KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
 • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
 • Narodowy Instytut Wolności
 • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 • ODR Bratoszewice
 • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie

WYSZUKIWARKA

Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia pożyczki?

Opublikowano 07.11.2023 r.
Zastanawiasz się nad zaciągnięciem pożyczki przez Internet? To dziś najprostszy sposób i najkrótsza droga do otrzymania dodatkowych pieniędzy na dowolny cel. W zależności od konkretnej firmy, a także jej oferty, lista wymaganych dokumentów może się nieco różnić. Najkrótsza jest natomiast w przypadku pożyczki na dowód. Tam wystarczy jeden dokument, aby złożyć wniosek o nowe zobowiązanie.

Jak działają pożyczki na dowód?

W zasadzie są to po prostu bardzo popularne w ostatnich latach pożyczki przez Internet.. Największa różnica polega natomiast na formalnościach, jakich musimy dopełnić podczas składania wniosku. Pożyczki na dowód mają listę wymaganych dokumentów ograniczoną do minimum. Trzeba mieć tylko ważny dowód osobisty (czasem może być to też inny dokument tożsamości, jak prawo jazdy lub paszport). Służy do weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy. Jak dostać taką pożyczkę?

W pierwszym kroku wybieramy jedną z ofert dostępnych w Internecie. Przechodzimy na stronę internetową pożyczkodawcy, chyba że wybierzemy wnioskowanie przez aplikację mobilną. Coraz więcej firm pożyczkowych oferuje też taką możliwość, co jest bardzo wygodne. Na stronie lub w aplikacji zakładamy konto, w którym podajemy swoje dane. Następnie przechodzimy do wniosku pożyczkowego. Tam musimy wypełnić wszystkie wymagane pola. Nie jest ich dużo, więc nie zajmie nam to wiele czasu. Podajemy swoje dane osobowe, dane kontaktowe, jak również wpisujemy kwotę pożyczki i termin jej spłaty. Firmy pożyczkowe wymagają też podania swoich zarobków i ich źródła. Nie potrzeba natomiast żadnego zaświadczenia - po prostu wpisujemy niezbędne informacje jako deklarację. Zatwierdzamy wymagane regulaminy i zaznaczamy zgody i gotowe. Wystarczy poczekać na decyzję pożyczkową. Jeśli będzie pozytywna, w kilkanaście minut dostaniemy szybki przelew z pieniędzmi. Można je wydać na dowolny cel.

Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki na dowód?

Co wyróżnia pożyczki na dowód na tle innych ofert? Jest to oczywiście wymaganie tylko jednego dokumentu. Wystarczy przesłać skan lub wyraźne zdjęcie dowodu osobistego, co służy do celów weryfikacyjnych. Niektóre dane na dokumencie można zasłonić, aby lepiej chronić swoją prywatność. Wszelkie instrukcje znajdziemy na stronie pożyczkodawcy.

Nie ma natomiast potrzeby przesyłania innych dokumentów, takich jak zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, czy wyciąg z konta. Cały proces przebiega więc bardzo sprawnie i szybko. Nierzadko firma pożyczkowa może wypłacić nam środki już w ciągu 15-30 minut od momentu znalezienia jej oferty!

Która pożyczka na dowód jest najlepsza?

Przy wyborze jednej z ofert pożyczek na dowód powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów:

 • wysokość oprocentowania (ich suma podana jest jako RRSO)

 • opinie dotychczasowych klientów

 • zakres dostępnych kwot

 • czas na spłatę pożyczki, czy można rozłożyć ją na raty

 • duża dostępność

 • szybkość przyznawania środków

Oczywiście, nie wszystkie parametry są istotne dla każdego pożyczkodawcy. Warto natomiast sprawdzić zestawienie z wieloma propozycjami, aby zdobyć wiedzę na temat dostępnych na rynku ofert. Gdzie znajdziemy taką listę propozycji firm pożyczkowych?

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę na dowód?

Gdzie szukać pożyczek na dowód przez Internet? Warto wejść na stronę serwisu https://super-pozyczka.pl/pozyczki-na-dowod/, gdzie w jednym miejscu zebrano wiele aktualnych ofert. Propozycje firm pożyczkowych są dość zróżnicowane, każdy może więc znaleźć interesującą go opcję. W rankingu pożyczek na dowód na https://super-pozyczka.pl/pozyczki-na-dowod/ znajdziemy najważniejsze informacje na temat pożyczki, jak i samej firmy pożyczkowej. Poza tym możemy od razu mamy opcję porównania wielu propozycji ze sobą. To prosty sposób na wyszukanie najlepszej oferty.

Każdą z nich możemy też rozwinąć, aby zobaczyć bardziej szczegółowy widok. Są tam informacje o innych produktach i usługach firmy pożyczkowej. Nierzadko okazują się bardzo przydatne, jak na przykład możliwość przedłużenia terminu na spłatę pożyczki. Dzięki temu, w razie problemów finansowych, możemy uniknąć naliczania kary.

materiał partnera

fot: Freepik.com 

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO