KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • ODR Bratoszewice
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych

WYSZUKIWARKA

Nasiona jarmużu KARILLO RZ F1 - odmiany pozwalającej na wielokrotny zbiór

Opublikowano 28.11.2023 r.
Czy warto uprawiać jarmuż? Jak najbardziej tak, zwłaszcza jeśli wybierzesz wysokiej jakości nasiona jarmużu Karillo RZ F1 – odmiany pozwalającej na wielokrotny zbiór oraz wyróżniającej się wyjątkowo kruchymi i delikatnymi liśćmi przyjemnymi w smaku.

 

 

Jarmuż to popularne i chętnie wykorzystywane w kuchni warzywo. Nadaje się do spożycia na surowo, jak i po obróbce termicznej. Jest bogaty w składniki odżywcze. Wspiera działanie wielu ważnych narządów – w tym serca i oczu. Ponadto warzywo to – jak każde kapustne – obfituje w sulforafan, czyli niezwykle skuteczny przeciwutleniacz, który może nas ochronić przed chorobami nowotworowymi. Warto więc zainteresować się jego uprawą, sięgając po nasiona jarmużu innowacyjnej odmiany KARILLO RZ F1 z oferty sklepu Rijk Zwaan. Poznaj jej unikalne właściwości oraz zastosowanie. Sprawdź też, w jakich warunkach można ją hodować.

Karillo RZ F1 - odmiana jarmużu o wysokich zdolnościach regeneracyjnych

Karillo RZ F1 to ciemnozielona odmiana jarmużu o uniwersalnym przeznaczeniu oraz unikatowych cechach. Odmiana ta dzięki swoim niezwykłym właściwościom regeneracyjnym, a także wysokiej zdrowotności, nadaje się do całorocznych zbiorów.

Jarmuż Karillo RZ F1 to roślina o silnym wigorze. Wyróżniają ją także delikatne kruche karbowane liście o długości 35 cm, które nadają się do zbioru także w młodym stadium. Ich układ sprawia, że odmiana ta idealnie sprawdza się w mechanicznych systemach zbioru.

Odmiana Karillo RZ F1 posiada również doskonałą zdolność do ponownego wzrostu. Oznacza to w praktyce, że możliwe jest jej drugie i trzecie cięcie.

Źródło: rijkzwaan.pl

Nasiona jarmużu do całorocznej uprawy w gruncie lub w hydroponice

Jarmuż Karillo RZ F1 to gwarancja udanych zbiorów nie tylko ze względu na wysokie właściwości regeneracyjne. Odmiana ta stanowi uniwersalny materiał siewny. Co to oznacza w praktyce?

Jarmuż Karillo RZ F1 może być uprawiany w gruncie, a także pod osłonami. To dobry wybór również wtedy, gdy praktykujesz uprawy hydroponiczne.

Odmiana może być uprawiana przez cały roku – zarówno z siewu bezpośredniego, jak i z rozsady (w zależności od cyklu wegetacyjnego oraz warunków klimatycznych).

Odmiana jarmużu o szerokich zastosowaniach

Karillo RZ F1    to warzywo oferujące szerokie spektrum wykorzystania – zarówno w przemyśle, jak i gospodarstwie domowym czy do celów gastronomii.

Jarmuż Karillo RZ F1 to odmiana nadająca się na świeży rynek. Świeże młode liście świetnie prezentują się w zgrabnych pęczkach.

Ponadto warzywo nadaje się do mrożenia – dzięki wysokiej jakości świetnie znosi te warunki przechowywania.

Jędrne i kruche liście z łatwością poddają się również krojeniu, co sprawdzi się w gastronomii.

Ponadto jarmuż to popularne warzywo, które cieszy się szerokim zastosowaniem w kuchni. Na jego bazie można przygotować:

  • odżywcze zielone koktajle;
  • pyszne domowe chipsy;
  • wyborne surówki i sałatki.

Odmiana Karillo RZ F1 dzięki delikatności i kruchości liści nadaje smaku i wartości odżywczych przygotowywanym potrawom.

Jarmuż o stosunkowo krótkim okresie wegetacji

Jarmuż Karillo RZ F1 wyróżnia się na tle innych odmian szeroką gamą zalet. Umożliwia całoroczne zbiory dzięki unikatowej zdolności do regeneracji. Nadaje się, jako materiał siewny właściwie do wszystkich warunków hodowlanych. Cechuje go przy tym uniwersalny charakter zastosowania, ale to nie wszystko.

Jarmuż Karillo RZ F1 to również odmiana o krótkim okresie wegetacji. Pierwszy zbiór możliwy jest już po 45 dniach. Natomiast drugi po kolejnych 35 dniach. To zadowalające wyniki.  

Źródło: rijkzwaan.pl

Gdzie przez internet warto kupić nasiona jarmużu Karillo RZ F1?

Unikatowa odmiana jarmużu Karillo RZ F1 dostępna jest w ofercie wielu sklepów internetowych. Jednakże najlepiej zdecydować się na nasiona jarmużu ze sklepu Rijk Zwaan. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że firma od lat specjalizuje się w rozprowadzaniu nasion warzyw wysokiej jakości. Wszystkie one przechodzą staranną selekcję, co powoduje, że finalnie do sprzedaży trafiają jedynie te, które pomyślnie przejdą fazę testów. Ma to wpływ na ilość pozyskiwanych plonów przez producentów, ale decyduje też o jakości samych warzyw. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na współpracę z firmą Rijk Zwaan. Poznaj inne zalety tego wyboru.

  1. Rijk Zwaan oferuje nasiona warzyw o unikatowych cechach.

Jest to możliwe, gdyż firma nieustannie się rozwija i dokłada wszelkich starań, aby jak najlepiej rozpoznać potrzeby konsumenta oraz sprostać jego wymaganiom. Tym samym Twoja oferta na rynku staje się bardziej konkurencyjna i ciekawsza.

  1. Dzięki współpracy z Rijk Zwaan przyczyniacie się Państwo do szerzenia idei zdrowego odżywiania poprzez zwiększenie spożycia warzyw.

Firma koncentruje się na stworzeniu takich warzyw, które będą atrakcyjne pod każdym względem nie tylko dla producenta i odbiorcy, ale również dla konsumenta. Dla przykładu omawiana tu odmiana Karillo RZ F1 stanowi połączenie atrakcyjnego wyglądu – delikatnie karbowane zielone liście - oraz wyjątkowego smaku.

  1. W cenę nasion warzyw wliczone jest również wieloletnie doświadczenie i długa obecność firmy również na rynku polskim.

Rijk Zwaan to firma rodzinna, która dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich pracowników, znajduje się w czołówce pięciu największych producentów nasion warzyw na świecie.

Co ważniejsze firma nie tylko zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości nasion. Rijk Zwaan to również profesjonalne i fachowe doradztwo. Dzięki temu masz pewność, że nabywasz nasiona warzyw, które sprostają wymogom rynku, jak i Twoim indywidualnym potrzebom.

Podsumowując – jeśli zainteresowała Cię uprawa jarmużu z przeznaczeniem na świeży rynek, jak i na potrzeby przetwórstwa, zainwestuj w unikatową odmianę, jaką jest Karillo RZ F1. Czy to rzeczywiście dobry wybór? Jeśli zdecydujesz się na zakup nasion jarmużu ze sklepu Rijk Zwaan – to jak najbardziej tak. W cenę wliczone są bowiem: doskonała jakość oraz zadowalające całoroczne zbiory. Dzięki temu Twoja oferta zyska na atrakcyjności względem konkurencji.

W ofercie sklepu dostępne są też inne nasiona warzyw o równie unikalnych cechach i zastosowaniu.

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO