KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • ODR Bratoszewice

WYSZUKIWARKA

Jak podkreślić piękno ogrodu z obrzeżami ogrodowymi?

Opublikowano 07.02.2024 r.
Zastanawiasz się, jak podkreślić piękno swojego ogrodu, jednocześnie zapewniając mu praktyczne rozwiązania utrzymania porządku i czystości? Obrzeża ogrodowe to nie tylko element dekoracyjny, ale również funkcjonalny aspekt każdego przemyślanie zaplanowanego ogrodu. Oto kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci wybrać i zamontować idealne obrzeża dla Twojego ogrodu.

,

Obrzeża trawnikowe – estetyka spotyka funkcjonalność


Obrzeża ogrodowe są nieocenionym elementem każdego ogrodu. Dzięki nim możesz wyraźnie oddzielić różne strefy takie jak trawnik od rabat czy ścieżki od grządek. Obrzeża dostępne w sklepie Alejka24.pl wykonane są z giętkiego plastiku, co pozwala na tworzenie obrzeży w dowolnym kształcie – od prostych linii po skomplikowane łuki i okręgi. Dodatkowo, ciemne kolory obrzeży subtelnie podkreślają estetykę ogrodu, nie przytłaczając go swoją obecnością.


Jak zamontować plastikowe obrzeże trawnikowe?


Montaż obrzeży ogrodowych jest prosty, ale wymaga precyzji. W zależności od rodzaju podłoża możesz użyć plastikowych kotew lub metalowych gwoździ. W przypadku miękkiego gruntu, jak trawnik, wystarczają plastikowe kotwy. W trudniejszym terenie, jak kamieniste podłoże, lepszym wyborem będą metalowe gwoździe. Kluczem do estetycznego efektu jest wkopanie obrzeży na właściwej głębokości – około 5 mm powyżej poziomu trawnika, co gwarantuje wygodę koszenia i niezauważalność obrzeży.

Jak wybrać odpowiednie obrzeże ogrodowe?


Wybór obrzeża zależy od kilku czynników – przede wszystkim od funkcji, jaką ma spełniać, oraz od indywidualnych preferencji estetycznych. W ofercie sklepu Alejka24.pl znajdziesz obrzeża ogrodowe wykonane z elastycznego, odpornego na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne tworzywa. Przy doborze obrzeża do ogrodu warto zwrócić uwagę na jego wysokość – dostępne są różne rozmiary, od 27 mm do 100 mm, co pozwala na dopasowanie obrzeża do konkretnych potrzeb Twojego ogrodu.

Wybór wysokości obrzeża powinien być uzależniony od rodzaju nawierzchni i planowanej funkcji. Na stronie Alejka24.pl znajdziesz szczegółowy opis, jakie obrzeże najlepiej sprawdzi się w konkretnych warunkach. Proces montażu obrzeża zaczyna się od ułożenia obrzeża wzdłuż planowanej krawędzi. Następnie za pomocą specjalnych kotew, które mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub stali, łączysz elementy obrzeża. Ważne, aby zasypać obrzeża materiałem, który zapewni ich stabilność i estetyczny wygląd.

Obrzeża ogrodowe to mały element, który może mieć ogromny wpływ na estetykę i funkcjonalność Twojego ogrodu. Dokładne planowanie, precyzyjny montaż oraz właściwy wybór materiałów to klucz do sukcesu.

artykuł sponsorowany 

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO