Nagrody za innowacje dla rolniczek

Tematem tegorocznej Nagrody za Innowacje dla Rolniczek są ,,Innowacyjne rozwiązania na rzecz zrównoważonego rolnictwa’’. Rolniczki napędzają innowacje i stanowią 42% całej rolniczej siły roboczej UE. 30% z tych kobiet sprawuje funkcję zarządcy gospodarstwa. Ich praca przyczynia się do rozwoju sektora rolnictwa zrównoważonego ekonomicznie, środowiskowo i społecznie. Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań przyczynia się również do zapewnienia żywotności obszarów wiejskich. Rolniczki promują sektory rolnictwa i leśnictwa jako sektory gotowe do stawiania czoła nowym wyzwaniom i wykorzystujące wszelkie pojawiające się przed nimi szanse. Celem nagrody jest rzucenie światła na innowacyjną działalność i projekty prowadzone przez kobiety zaangażowane w rolnictwo i leśnictwo w całej UE - mówi Lotta Folkesson, przewodnicząca grupy roboczej Komisji Kobiet Copa.
Nominacje do nagrody ustanowionej przez Komitet Copa są otwarte dla wszystkich kobiet, członków organizacji wchodzących w skład Copa i organizacji partnerskich. Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie Komitetów Copa i Cogeca w Brukseli do 17 kwietnia 2018 roku.
Ceremonia rozdania nagród zaplanowano w dniach 15-19 października 2018 r. w Brukseli, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich.
Źródło: Copa – Cogeca
![]() |
Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|