KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2018-03-09

Borówka amerykańska polską specjalnością

Polska jest jednym z unijnych liderów w uprawie borówki amerykańskiej. Rocznie produkuje się około 16 tysięcy ton tych owoców. Warto więc zadbać o wzmocnienie tej pozycji, rozwijanie upraw, pozyskiwanie nowych rynków zbytu i promocję spożycia borówki w kraju. 

Borówka amerykańska to nasz cenny owoc eksportowy - głównie do krajów Unii, ale też do Azji Południowo-Wschodniej. Za granicę wysyłamy aż 80% krajowej produkcji. 

Uprawę borówki wyróżnia bardzo małe zużycie pestycydów, co niewątpliwie wpływa na wysoką jakość owoców. Jest nią zainteresowanych coraz więcej producentów. Co ciekawe, w uprawie borówki pomagają też specjalnie sprowadzane trzmiele. Zamawia się gotowy ul, który stawiamy na plantacji. Trzmiele zapewniają optymalne zapylenie.

Borówka to głównie owoc eksportowy, ale ważna jest też promocja tych owoców w naszym kraju. Borówka jest bowiem bardzo zdrowa, mogą ją jeść zarówno dzieci, jaki i dorośli. Zawiera cenne witaminy: A, B, C, E oraz minerały, takie jak: magnez, potas, żelazo, cynk, selen czy wapń. 1 lipca - z inicjatywy samych plantatorów - będziemy obchodzić Dzień Polskiej Borówki, to doskonała okazaja na promocję tych owoców. 

 

 

Źródło: Agrobiznes

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA

Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione