KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
12 marca 2018

Premier Morawiecki na Dniu Sołtysa 2018r.

W dniu 11 marca 2018r. W Przysysze odbyły się uroczystości obchodów Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa. Gościem honorowym wydarzenia był premier Mateusz Morawiecki. 

W obchodach z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa uczestniczył również marszałek Senatu Stanisław Karczewski, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

 

W swoim wystąpieniu podczas uroczystości szef rządu podkreślił, że obecnie wśród sołtysów jest znacznie większy odsetek kobiet. Jak dodał - 25 lat temu jedynie co 10 sołtys był kobietą, a obecnie odsetek kobiet wśród sołtysów stanowi blisko 40 proc. Premier złożył także życzenia paniom z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet.

Morawiecki mówił, że dla jego rządu wieś i tereny wiejskie to nie tylko zobowiązanie, ale też "wielka nadzieja na rozwój całego kraju".

 Tak dłużej nie może być. Dla nas nie ma Polski A, albo Polski B. Dla nas jest Polska od A do Z. Rozwój musi dotyczyć wszystkich obszarów - powiedział premier Mateusz Morawiecki 

Jeśli miałbym tak pokrótce scharakteryzować to co nie domagało w poprzednich 25 latach w Polsce to myślę, że ogromna większość z państwa się zgodzi, że było to traktowanie obszarów wiejskich, rolnika, chłopa po macoszemu - powiedział podczas swojego wystąpienia w Przysusze Mateusz Morawiecki.

Premier stwierdził, że przez 15 lat po zmianach ustrojowych, do wejścia Polski do Unii Europejskiej rolnictwo było zaniedbanym sektorem gospodarki. 

Sam bardzo dobrze pamiętam transformację Państwowych Gospodarstw Rolnych, gdzie trzy miliony ludzi pracujących w PGR zostało pozostawionych samych sobie. Była to wielka tragedia, wielki błąd neoliberalizmu, który teraz my odmieniamy - powiedział premier.

Dodał, że takie miejscowości jak Przysucha miały się rozwijać same, a wysiłek państwa skupiał się na wspieraniu rozwoju wielkich aglomeracji.

Rozwój musi dotyczyć wszystkich obszarów, również obszarów wiejskich - powiedział premier. Premier dodał, że na polskiej wsi rodzi się większość dzieci i to tu idzie 50 procent pieniędzy z programu „Rodzina 500 plus”.

 

 

kontakt1.jpg
Sergiusz Baar
Redakcja WDR
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione