KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu Województwo Podlaskie
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA

WYSZUKIWARKA

Czy będą równe dopłaty?

Opublikowano 25.03.2018 r.
To jeden z priorytetów Wspólnej Polityki Rolnej po 2020r. Polska, jak i kraje naszego regionu opowiadają się za jednolitą stawką do hektara wszystkich unijnych farmerów.

Wyrównanie dopłat było jednym z głównych tematów spotkania ministrów rolnictwa krajów Unii. Przeciwni wyrównaniu byli Belgowie i Duńczycy. 

Temat ujednolicenia dopłat dla wszystkich krajów członkowskich można uznać za otwarty. Właśnie na tym najbardziej zależy krajom, które do tej pory nie doczekały się dopłat, takich jak na zachodzie Europy. Polska, Litwa Łotwa i Estonia mówią jednym głosem. Podobnie, jak kraje Grupy Wyszehradzkiej. Wszystkim zależy na tym, aby po latach obecności w Unii warunki konkurencji ,pomiędzy rolnikami unijnych państw, wyrównać. 

Przeciwna jest Holandia, Dania, Włosi. Państwa środka nie zabierały jednoiznacznego stanowiska w sprawie- powiedział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel

Wyrównanie dopłat to jeden z priorytetów w rozmowach nad przyszłością unijnego rolnictwa. Dyskusje na ten temat toczono nie tylko na poziomie ministrów rolnictwa, ale także z organizacjami rolniczymi, zrzeszonych w Copa Cogeca. 

Spotkanie Ministrów Rolnictwa i rozmowy na ten temat otwierają drogę do wyrównania dopłat po 2020r. O tym już w piątek (23 marca) rozmawiać będą, w Jasionce k. Rzeszowa, ministrowie Austrii, Czech, Francji, Hiszpanii, Węgier i Niemiec- wszystko w ramach Europejskiego Forum Rolniczego.  

 

 

kontakt1.jpg
Sergiusz Baar
Redakcja WDR
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

POWIĄZANE TEMATY:równe dopłaty
Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO