KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
25 marca 2018

Czy będą równe dopłaty?

To jeden z priorytetów Wspólnej Polityki Rolnej po 2020r. Polska, jak i kraje naszego regionu opowiadają się za jednolitą stawką do hektara wszystkich unijnych farmerów.

Wyrównanie dopłat było jednym z głównych tematów spotkania ministrów rolnictwa krajów Unii. Przeciwni wyrównaniu byli Belgowie i Duńczycy. 

Temat ujednolicenia dopłat dla wszystkich krajów członkowskich można uznać za otwarty. Właśnie na tym najbardziej zależy krajom, które do tej pory nie doczekały się dopłat, takich jak na zachodzie Europy. Polska, Litwa Łotwa i Estonia mówią jednym głosem. Podobnie, jak kraje Grupy Wyszehradzkiej. Wszystkim zależy na tym, aby po latach obecności w Unii warunki konkurencji ,pomiędzy rolnikami unijnych państw, wyrównać. 

Przeciwna jest Holandia, Dania, Włosi. Państwa środka nie zabierały jednoiznacznego stanowiska w sprawie- powiedział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel

Wyrównanie dopłat to jeden z priorytetów w rozmowach nad przyszłością unijnego rolnictwa. Dyskusje na ten temat toczono nie tylko na poziomie ministrów rolnictwa, ale także z organizacjami rolniczymi, zrzeszonych w Copa Cogeca. 

Spotkanie Ministrów Rolnictwa i rozmowy na ten temat otwierają drogę do wyrównania dopłat po 2020r. O tym już w piątek (23 marca) rozmawiać będą, w Jasionce k. Rzeszowa, ministrowie Austrii, Czech, Francji, Hiszpanii, Węgier i Niemiec- wszystko w ramach Europejskiego Forum Rolniczego.  

 

 

kontakt1.jpg
Sergiusz Baar
Redakcja WDR
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione