KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
22 maja 2019

Jak nawozić róże?

Jak każda roślina, tak i róża potrzebuje dostarczenia substancji odżywczych, aby pięknie kwitła i - po jesieni - dobrze przezimowała. Czego róże potrzebują najbardziej?

Tak jak dla większości roślin tak i dla róż najważniejszym składnikiem pokarmowym wiosną jest azot - mówi Andrzej Ćwik, właściciel firmy RosaĆwik. - Nie kupujmy jednak specjalnych nawozów z przeznaczeniem dla róż, ale wykorzystajmy te nawozy, które mamy w gospodarstwie.

Wiosną należy nawozić róże preparatami o jak największej zawartości procentowej azotu.

Raz w miesiącu, do czerwca włącznie, podsypmy pod krzak dobrą garść takiego nawozu z dużą zawartością procentową azotu - radzi hodowca. - Pamiętajmy też, że w lipcu i sierpniu róż już nie nawozimy.

Jesienią wybierajmy taki nawóz, który będzie miał azotu mniej niż 5%. Chodzi o to, aby roślina przestała rosnąć i nie miała zbyt wiotkich pędów przed zimą. Róże na zimę mają być dobrze odżywione, ale nie pobudzone do wzrostu. W jesiennych nawozach ważna jest zawartość potasu, która wzmocni roślinę i pozwoli przetrwać mroźne miesiące.
 

Od września, raz w miesiącu warto podsypać róże nawozem o zawartości azotu niższej niż 5% - wyjaśnia Andrzej Ćwik. - Pamiętajmy, że nie ma róż ,,mrozoodpornych'', więc to my musimy zadbać o to, by kwiat dobrze przezimował. Jeśli jesień jest sucha, warto róże co jakiś czas dosłownie ,,zalać'' wodą, co pozwoli im dobrze przygotować się do zimy.

 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione