KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Narodowy Instytut Wolności
  • województwo łódzkie
  • Partner serwisu Województwo Podlaskie

WYSZUKIWARKA

Jak nawozić róże?

Opublikowano 01.06.2018 r.
Jak każda roślina, tak i róża potrzebuje dostarczenia substancji odżywczych, aby pięknie kwitła i - po jesieni - dobrze przezimowała. Czego róże potrzebują najbardziej?

Tak jak dla większości roślin tak i dla róż najważniejszym składnikiem pokarmowym wiosną jest azot - mówi Andrzej Ćwik, właściciel firmy RosaĆwik. - Nie kupujmy jednak specjalnych nawozów z przeznaczeniem dla róż, ale wykorzystajmy te nawozy, które mamy w gospodarstwie.

Wiosną należy nawozić róże preparatami o jak największej zawartości procentowej azotu.

Raz w miesiącu, do czerwca włącznie, podsypmy pod krzak dobrą garść takiego nawozu z dużą zawartością procentową azotu - radzi hodowca. - Pamiętajmy też, że w lipcu i sierpniu róż już nie nawozimy.

Jesienią wybierajmy taki nawóz, który będzie miał azotu mniej niż 5%. Chodzi o to, aby roślina przestała rosnąć i nie miała zbyt wiotkich pędów przed zimą. Róże na zimę mają być dobrze odżywione, ale nie pobudzone do wzrostu. W jesiennych nawozach ważna jest zawartość potasu, która wzmocni roślinę i pozwoli przetrwać mroźne miesiące.
 

Od września, raz w miesiącu warto podsypać róże nawozem o zawartości azotu niższej niż 5% - wyjaśnia Andrzej Ćwik. - Pamiętajmy, że nie ma róż ,,mrozoodpornych'', więc to my musimy zadbać o to, by kwiat dobrze przezimował. Jeśli jesień jest sucha, warto róże co jakiś czas dosłownie ,,zalać'' wodą, co pozwoli im dobrze przygotować się do zimy.

 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO