KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?
2018-06-14

"Ja w Internecie" - ciekawy program dla gmin

Od 1 czerwca do 30 czerwca  2018  roku gminy mogą składać wnioski o granty na sfinansowanie szkoleń dla mieszkańców ramach programu ,,Ja w internecie".

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji cyfrowych mieszkańców Polski, zwiększenia ich poczucia bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy. Operatorem programu realizowanego w ramach Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 jest Fundacja Legalna Kultura.


Jak ustaliliśmy, istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie użytkowników internetu do korzystania z e-usług publicznych: rozliczenie podatków, złożenie wniosku o kartę EKUZ, 500+ czy dofinansowanie dla rolników, które nie będa wymagały wizyty w urzędzie, a jeśli już to w wyjątkowych wypadkach.

Gminy mogą ubiegać się o granty w wysokości do 150 tysięcy złotych na realizację Ja w Internecie. W programie nie jest wymagany wkład własny, a szkolenia dla mieszkańców są bezpłatne. 


Jeśli gmina nie dysponuje wystarczającą liczbą komputerów do przeprowadzenia szkoleń, może wystąpić o sfinansowanie ich zakupu. Po zakończeniu programu komputery zostaną przekazane do szkoły lub centrum kształcenia nauczycieli na terenie gminy. 


Wnioski o finansowanie szkoleń w ramach Ja w Internecie mogą składać gminy – niezależnie od wielkości – z województw: śląskiego, opolskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

W szkoleniach uczestniczyć mogą dorośli, którzy ukończyli 25 lat. Program jest otwarty dla osób z niepełnosprawnościami, wykluczonych cyfrowo, bezrobotnych. 

 

kontakt1.jpg
Sergiusz Baar
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

Bartosz Woźniak

redaktor naczelny

tel : 664 029 592

tel: 54 235 52 61

naczelny@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione
Partnerzy
  • KOWR
  • ODR Bratoszewice
  • MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
  • WDR
  • Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie