Początek roku akademickiego na SGGW

Pięć i pół tysiąca studentów pierwszego roku rozpoczęło naukę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Podczas inauguracji roku akademickiego nowo przyjęci studenci złożyli uroczyste ślubowanie, stając się pełnoprawnymi członkami społeczności akademickiej SGGW.
W tym roku Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaproponowała kandydatom na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia łącznie ponad 5 700 miejsc. Chętnych było ponad 14 tysięcy osób. Na 37. kierunkach I stopnia i jednolitych magisterskich kandydaci mieli do dyspozycji ponad 3,5 tysiąca miejsc. Na te studia zarejestrowało się blisko 11 tysięcy kandydatów, czyli średnio ponad 3 os. na miejsce.
Najbardziej popularnymi kierunkami w tym roku były między innymi: finanse i rachunkowość, turystyka i rekreacja, dietetyka, logistyka, informatyka, weterynaria, zarządzanie, biotechnologia i ekonomia. Na cześć z tych kierunków było chętnych od 6 do 7 kandydatów na miejsce.
Inaugurując kolejny rok akademicki, otwieramy nowy rozdział w historii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – mówił prof. dr hab. Wiesław Bielawski, rektor SGGW. – Stajemy w obliczu nowych wyzwań. Planujemy nadchodzący rok i mamy nadzieję, że wszystkie poczynione założenia uda się z sukcesem zrealizować. Ambitna, dobrze wykształcona kadra naukowa potrzebuje odpowiedniego zaplecza – nowoczesnej bazy badawczej, która sprzyjać będzie prowadzeniu prac na najwyższym poziomie. Dlatego zamierzamy stworzyć kolejne centra badawczo-wdrożeniowe. Obecnie w trakcie procedowania są dwa duże projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej: Centrum Medycyny Regeneracyjnej oraz Centrum Żywności i Żywienia.
Zwracając się do nowo przyjętych studentów, rektor mówił między innymi:
„Cieszymy się, że wspólnie z nami postanowiliście spędzić najbliższe lata, by pod okiem kadry akademickiej SGGW zgłębiać tajniki wiedzy. Wykorzystajcie ten czas najlepiej, jak umiecie! Korzystajcie z bogato wyposażonych: bazy naukowo-badawczej, zaplecza socjalnego, bazy sportowej. Ale przede wszystkim z naszej oferty dydaktycznej, którą nieustannie dostosowujemy do zmieniających się warunków i Waszych potrzeb – potrzeb młodego pokolenia... Skorzystajcie z bogatej oferty naszej uczelni, abyście lata spędzone w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego mogli zapamiętać jako najbardziej wartościowe i najpiękniejsze w Waszym życiu. I dołóżcie starań, aby macierzysta uczelnia mogła być dumna ze swych wychowanków”.
![]() |
Redakcja WDR
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|