Pożyteczna lektura dla innowacyjnych rolników

Działanie „Współpraca” zaplanowano z myślą o realizacji jednego z ważniejszych priorytetów, zarówno Unii Europejskiej, jak też rządu, dotyczącego zwiększenia udziału rolników w dochodach ze sprzedaży produktów rolnych poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań do praktyki rolniczej.
Wsparcie udzielane w ramach działania „Współpraca” ma za zadanie przyczyniać się do rozwoju gospodarstw rolnych poprzez opracowywanie i wprowadzanie do praktyki rolniczej innowacyjnych rozwiązań, wypracowanych dzięki współpracy rolników, przedsiębiorców, jednostek naukowo-badawczych i partnerów społecznych, doradztwa rolniczego lub władz lokalnych w ramach działalności Grup Operacyjnych na rzecz innowacji (EPI) Dzięki wprowadzeniu nowych rozwiązań zwiększy się konkurencyjność polskiego rolnictwa – podkreśla Ryszard Zarudzki , podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Broszura zawiera najbardziej aktualne informacje, obejmujące najnowsze zmiany, wprowadzone w ramach działania „Współpraca” PROW 2014-2020 w wyniku szerokich konsultacji społecznych.
Przedstawiono w niej również analizę wyników pierwszego, pilotażowego naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach tego działania, przeprowadzonego w 2017 roku. W wyniku konsultacji zaproponowano m.in. aby w ramach działania „Współpraca” można było uzyskać wsparcie na tworzenie lub rozwój krótkich łańcuchów dostaw żywności lub rynków lokalnych.
Stosowne zmiany zostały także dokonane w przepisach regulujących zasady udzielania wsparcia w ramach działania „Współpraca”, zawartych w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania „Współpraca” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. z 2018 r. poz. 1226 oraz 1683) – dodaje wiceminister Zarudzki.
Źródło: CDR
![]() |
Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|