KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • województwo łódzkie
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Partner serwisu KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu Województwo Podlaskie
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie

WYSZUKIWARKA

Trwa Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu - relacja z uroczystego otwarcia

Opublikowano 30.11.2018 r.
Od piątku do niedzieli na Terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się Narodowa Wystawa Rolnicza. To wyjątkowe wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy na relację z uroczystego otwarcia.  

Organizatorem Narodowej Wystawy Rolniczej jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Portal KalendarzRolnikow.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym, dlatego szczegółową relację znajdziecie właśnie u nas.

W uroczystej inauguracji Wystawy wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda. Prezydent w swoim przemówieniu serdecznie podziękował ministrowi rolnictwa Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu za organizację tak ważnego wydarzenia.

Dziękuję ministrowi za troskę, za organizację Wystawy, za prowadzenie spraw polskich rolników - powiedział Prezydent.

Prezydent Duda odnióśł się także do historii polskiej wsi i jej ogromnego wkładu w kształtowanie się niepodległej Rzeczpospolitej - "Polscy chłopi zawsze walczyli o Polskę niepodległą" - podkreślał.

Prezydent wyraził także swoje zadowolenie z tego, jak zmienia się polska wieś, ile produkuje zdrowej i dobrej żywności, która jest naszą wizytówką. 

Wystawa pokazuje jak nowoczesna jest polska wies - mówił z dumą Prezydent.

Zacytował także słowa Jana Pawła II:

Polska wieś potrzebuje wszechstronnego wsparcia ze strony polskiego państwa.

Po czym powiedział, że taka polityka i wsparcie właśnie są realizowane, wymienił m.in. programy pomocowe dla rolników czy program 500+.

Prezydent powiedział dodatkowo, że z radością dowiedział się, że rząd planuje obniżenie stawki VAT na chleb i na ubranka dla dzieci. – "To jest ważne dla polskiego rolnika" – podsumował.

Prezydent Duda odniósł się również do kontrowersyjnego ostatnio tematu propozycji podwyższenia podatku VAT na leki weterynaryjne.

Szczegóły tutaj.
 

Tematy pokrewne:
Prezydent Duda na Narodowej Wystawie Rolniczej: Nie zgodzę się na podwyższenie VAT-u na leki weterynaryjne!Prezydent Duda na Narodowej Wystawie Rolniczej: Nie zgodzę się na podwyższenie VAT-u na leki weterynaryjne!

Podczas konferencji inaugurującej Narodową Wystawę Rolniczą głos zabrał także inicjator tego wydarzenia - minister rolnictwa  Jan Krzysztof Ardanowski.
 
Minister powiedział, że jest zaszczycony, tym, że w szczególnym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę może pełnić funcję szefa resortu rolnictwa.
 
Ta Wystawa łączy w sobie element historii i nowoczesności. To miejsce spotkań dla całych rodzin. Dla najmłodszych przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji - mogą np. zobaczyć zwierzęta, których nie znają na co dzień - mówił minister. Poza tym wiele stoisk, możliwość degustacji potraw.
 
Minister Ardanowski podkreślał również jak dziś w dobrą stronę rozwija się polska wieś, a widać to szczególnie, kiedy pomyślimy o niej w perspektywie ostatnich stu lat. Za to wszystko dziękował rolnikom, insytucjom wspierajacym polskie rolnictwo, a także szkołom rolniczym. Życzył także, aby przez kolejny wiek dalej budować silną i gospodarną Rzeczpospolitą.
 
Po wystąpieniu Prezydenta RP i ministra rolnictwa odczytano listy od Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz Premiera Mateusza Morawieckiego.

 
Na zakończenie urczystości otwarcia Narodowej Wystawy Rolniczej głos zabrał Przemysław Trawa - Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wyraził swoje zadowolenie, że to właśnie w Poznaniu - mieście historycznym - ma miejsce tak ważne wydarzenie.
 
 
Po części oficjalnej Prezydent Andrzej Duda oraz minister Jan Krzysztof Ardanowski udali się na zwiedzanie Wystawy. Więcej zdjęć w naszej galerii. 
 

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO