KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?
2018-12-14

"Rajd traktorzysty" skończył się w... potoku

W miejscowości Krzeczów policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym. Nie było to takie proste, bo rozpoczął się prawdziwy pościg.

 

Traktorzysta pomimo wydawanych przez policję poleceń świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się i kontynuował jazdę. W pewnym momencie zatrzymał się, a następnie gwałtownie wykonał manewr cofania, celowo uderzając w przód jadącego za nim radiowozu. Następnie zjechał z drogi  w pola orne i zgasił światła w ciągniku. Jak relacjonują policjanci, uciekał będąc przekonanym, że funkcjonariusze „odpuszczą" w trudnym terenie. Zjechał jednak ze skarpy i ... wpadł do potoku, gdzie jego pojazd został unieruchomiony. Kierowca wraz z pasażerem opuścili ciągnik i dalej uciekali...

Policjanci pobiegli za nimi i zatrzymali jednego z mężczyzn - jak się okazało pasażera. Natomiast kierowca został zatrzymany kilka godzin później na terenie jednej z okolicznych posesji.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej  i kontynuowanie jazdy zgodnie z kodeksem karnym grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Źródło: KPP w Bochni

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione
Partnerzy
  • Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie
  • MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
  • ODR Bratoszewice
  • KOWR
  • WDR