KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • ODR Bratoszewice
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych

WYSZUKIWARKA

Wpłacił 130 tys. zaliczki na ciągnik… i stracił pieniądze!

Opublikowano 13.01.2019 r.
Rolnik z gminy Zamość na internetowych zakupach stracił prawie 130 tys. zł. Była to zaliczka za ciągnik rolniczy, którą zgodnie z umową wpłacił na konto sprzedawcy. Ten jednak do tej pory nie wywiązał się z umowy, a sprawą już zajmuje się policja. 

Poszkodowany rolnik zgłosił sprawę do zamojskiej komendy. Powiadomił, że został najprawdopodobniej oszukany przy zakupie ciągnika rolniczego. Mężczyzna relacjonował, że na początku listopada na jednym z portali internetowych znalazł ogłoszenie oferujące sprzedaż ciągników rolniczych. Jak się później dowiedział, firma sprowadzała maszyny z zagranicy. Po telefonicznych uzgodnieniach z przedstawicielem rolnik otrzymał umowę sprowadzenia maszyny. Warunkiem realizacji zamówienia było wpłacenie zaliczki na blisko 130 000 zł. Mężczyzna spełnił warunki umowy, przelał pieniądze, jednak ciągnika rolniczego nie otrzymał. Nie powiodły się również próby nawiązania kontaktu telefonicznego z przedstawicielem sprzedawcy. Telefon milczał.

Teraz sprawę wyjaśniają policjanci zamojskiej komendy i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku oraz ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu. 

Internetowe zakupy są współcześnie popularną i bardzo wygodną formą dokonywania transakcji. Jednak i tutaj możemy zostać oszukani przez nieuczciwych sprzedawców. Często tzw. „atrakcyjne promocje” są zwykłymi oszustwami. Nie dajmy się zwieść, sprawdzajmy wszystko po kilka razy, szczególnie jeśli w grę wchodzą duże kwoty.

 

Źródło: KMP Zamość

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO