Gaz w zagrodzie obniży koszty produkcji
Dotychczas Spółka Gazowa za priorytet brała czynnik ekonomiczny przy rozważeniu pociągnięcia sieci gazowej w poszczególnych miejscowościach, ale tereny wiejskie stale się rozbudowują, zaludniają i dla tych mieszkańców byłoby to bardzo korzystne - twierdzi Grzegorz Leszczyński, prezes PIR. - To właśnie w miejscowościach położonych przy miastach i leżących tam gospodarstwach drzemie potencjał do dalszego rozwoju. Jesteśmy zdania, że doprowadzenie gazu do każdego gospodarstwa wiejskiego to dobra decyzja, która ma bardzo wiele zalet i nie chodzi tylko o to, że gaz jest paliwem uniwersalnym i stosunkowo tanim.
Zdaniem rolników z Podlasia, ogrzewanie gazowe jest przede wszystkim proste i niekłopotliwe, nie wymaga dodatkowego czasu, co jest na terenach wiejskich bezcenne, zwłaszcza w wiosennym czy jesiennym czasie nawału prac polowych. Gdy instalacja zostanie uruchomiona, ogrzewanie gazowe nie wymaga specjalnych działań poza corocznymi przeglądami kotła. Kotły gazowe są obecnie zautomatyzowane, można je zaprogramować stosownie do potrzeb domowników oraz przygotować za ich pomocą ciepłą wodę użytkową.
Nowoczesne kotły są ponadto oszczędne i osiągają wysoką sprawność. Dodatkowo nie zajmują wiele miejsca, nie powodują powstawania nieczystości - dodaje prezes PIR. - Gaz ziemny spala się bez powstawania dymu i sadzy, co odciąża środowisko naturalne i eliminuje działania związane z utrzymaniem czystości.
Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|