Pasze coraz droższe

Opublikowano 10.02.2019 r.
Kto ma jeszcze zapasy pasz, może się cieszyć, bo kto ich nie ma - musi przygotować się na duży wydatek. Pasze drożeją w szybkim tempie.
Otręby żytnie zwykle nie kosztują więcej niż 400 zł/t, ale teraz ich koszt to nawet 650 zł/t. W nieco wolniejszym tempie, ale też drożeją otręby pszenne. Ich koszt to od 680 do 740 zł/t. Dodajmy, że zwykle kosztowały około 500 zł.
A jak inne pasze?
- peluszka - 880-940 zł/t
- bobik - 960-1060 zł/t
- śruta rzepakowa - 1045-1055 zł/t
- śruta słonecznikowa - 1060-1135 zł/t
- łubin - 1020-1120 zł/t
- proso - 950-1500 zł/t
![]() |
Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|