KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-07-30

Posadź las - weź pieniądze z PROW! Ostatnie dni na złożenie wniosku!

Przypominamy, że do 31 lipca są przyjmowane wnioski na zalesianie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Rolnicy, którzy zdecydują się posadzić na swoich gruntach las, mogą uzyskać na ten cel wsparcie z ARiMR. 

Wnioski złożone przez zainteresowanych zostaną poddane ocenie, a 1 października zostanie podana lista określająca kolejność przysługiwania pomocy.

Od ponad 8300 do 12700 złotych na hektar. Takie stawki obowiązują od tego roku na zalesianie gruntów. O tym, jakie drzewa można posadzić, decyduje leśniczy, który przygotowuje plan zalesienia. Wykonanie go jest bezpłatne, ale warto się z nim zapoznać jeszcze na etapie przygotowań. 

W całym okresie programowania można zalesić maksymalnie do 20 ha.

Wsparcie wypłacane jest w trzech etapach. Pierwszy - wsparcie na zalesienie, to jednorazowa płatność, która ma zrekompensować koszty sadzonek oraz ich ochrony. Jej wysokość zależy od rodzaju sadzonek, gruntu, nachylenia terenu oraz wyboru sposobu zabezpieczenia uprawy leśnej. Przez pięć lat rolnik otrzymuje również premię pielęgnacyjną, a przez 12 lat premię zalesieniową. 

Wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie należy składać do biur powiatowych Agencji, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy.   

 

Źródło: ARiMR

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione