KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
23 października 2018

Trwa Tydzień Misyjny - "Pełni Ducha i posłani"

W niedzielę 21 października 2018 r. obchodziliśmy w Kościele Dzień Solidarności z misjami, który jednocześnie rozpoczął Tydzień Misyjny. To czas, kiedy katolicy na całym świecie solidaryzują się, modlą oraz wspierają misyjne dzieło Kościoła. Tegoroczne hasło Tygodnia Misyjnego to: "Pełni Ducha i posłani". 

Solidarność z misjami

Już od 91 lat, zawsze w przedostatnią niedzielę października, obchodzimy Niedzielę Misyjną. Świętowanie tego dnia ma na celu zaangażowanie katolików na całym świecie w misyjne dzieło Kościoła. W szczególny sposób otaczamy wtedy modlitwą misje, a w świątyniach przeprowadzana jest zbiórka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary. To piękny gest solidarności! Dzięki temu wspomagamy Kościoły na terenach misyjnych. Poza tym Tydzień Misyjny ma pokazać nam jak wiele istnieje inicjatyw, które można podejmować, aby pomagać misjonarzom i misjonarkom. Pamiętajmy, że zadaniem misjonarzy jest przede wszystkim wspieranie ewangelizacji w innych krajach. Warto dodać, że na świecie pracuje około 350 tysięcy misjonarzy, w tym ponad 2 tysiące Polaków. Na misje wyjeżdzają nie tylko duchowni, ale także coraz częściej świeccy. Osoby te są powołane przez Boga, poświęcają swoje życie na głoszenie wiary. Potrzebują jednak nieustannego wsparcia, które my możemy im dać. 

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce - inicjatywy:

  • Żywy Różaniec dla Misji,
  • Adopcja Misyjnych Seminarzystów,
  • Szkoła Animatorów Misyjnych.

Fot. źródło 1.

Wspierajmy głosicieli Jezusa!

Najważniejszym głosicielem Ewangelii był oczywiscie Jezus, dlatego Tydzień Misyjny to czas, w którym mamy okazję do szczególnego umacniania więzi z Chrystusem. Każdy z nas powinien w swoim życiu również rozkrzewiać wiarę, wzywa nas do tego sam Stwórca.

Tematem papieskiego orędzia na Światowy Dzień Misyjny, w związku z trwającym synodem na temat młodzieży są słowa: „Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię”.

 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione