W Światowym Dniu Wody – ogólnopolska konferencja Stop suszy!

Tematy ogólnopolskiej konferencji Stop suszy! będą przedstawiały zagadnienia planu przeciwdziałania skutkom suszy (PPSS). To pierwszy tak kompleksowy projekt działań w tej dziedzinie w naszym kraju.
Światowy Dzień Wody obchodzony jest w tym roku pod hasłem „Leaving no one behind” (ang. nie pozostawiając nikogo w tyle). Tego dnia chcemy zwrócić uwagę na problem suszy. Jest to jedno z najbardziej dotkliwych i trudnych do przeciwdziałania zjawisk naturalnych oddziałujących na środowisko, gospodarkę i społeczeństwo. Eksperci akcentują: jest to zjawisko naturalne i nie sposób mu skutecznie zapobiec. W gestii poszczególnych państw leży jednak minimalizowanie skutków suszy. PGW Wody Polskie pracuje nad pierwszym, krajowym planem przeciwdziałania skutkom suszy w Polsce.
Na ogólnopolskiej konferencji Stop suszy! przedstawiony będzie stan prac nad PPSS. Dokonana zostanie m.in. wszechstronna identyfikacja zjawiska suszy w podziale na poszczególne jej typy. Przedstawione zostaną także obszary wrażliwe na suszę – pierwsze wyniki przeprowadzonej w ramach PPSS ankietyzacji wśród 3,5 tys. interesariuszy. W dyskusji nie zabraknie także szerszego kontekstu – globalnych zmian klimatu, z którymi boryka się także Polska.
Źródło: stopsuszy.pl
![]() |
Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|