KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2019-05-02

Jak zutylizować folię i sznurek?

Okazuje się, że pytanie: jak zutylizować folię i sznurek po kiszonce wcale nie jest zabawne. Lubelska Izba Rolnicza alarmuje, że w tej chwili nie wiadomo, czyj jest to obowiązek.

Problemem często zgłaszanym przez rolników jest utylizacja folii i sznurka używanych do kiszonek - informuje Piotr Burek, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej. - Okazuje się, ze firmy recyklingowe nie chcą być odpowiedzialne za utylizację tych odpadów, a poza tym rolnicy często ponoszą dodatkowe koszty za ich odbiór.

 

Zdaniem lubelskiego samorządu rolniczego, to producent folii i sznurka powinien ponosić odpowiedzialność za ich utylizację.

Na terenie każdej gminy mógłby być wydzielony obszar do składowania takich odpadów - proponuje prezes LIR. - Z tych miejsc mogłyby one być odbierane przez firmy recyklingowe. Takie działania mają wiele zalet: przede wszystkim zapobiegałyby nielegalnemu spalaniu, zakopywaniu lub zwyczajnemu wyrzucaniu odpadów trudnych do utylizacji do lasów czuy do przydrożnych rowów.


I choć problem może wydawać się błahy, to jednak błahy nie jest. Warto się więc zastanowić, jak skutecznie (i tanio) zutylizować materiały pozostałe po sporządzeniu kiszonki, bo przecież sporządzane są one prawie w każdym gospodarstwie...

 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione