KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • ODR Bratoszewice
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

WYSZUKIWARKA

Jak zutylizować folię i sznurek?

Opublikowano 02.05.2019 r.
Okazuje się, że pytanie: jak zutylizować folię i sznurek po kiszonce wcale nie jest zabawne. Lubelska Izba Rolnicza alarmuje, że w tej chwili nie wiadomo, czyj jest to obowiązek.

Problemem często zgłaszanym przez rolników jest utylizacja folii i sznurka używanych do kiszonek - informuje Piotr Burek, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej. - Okazuje się, ze firmy recyklingowe nie chcą być odpowiedzialne za utylizację tych odpadów, a poza tym rolnicy często ponoszą dodatkowe koszty za ich odbiór.

 

Zdaniem lubelskiego samorządu rolniczego, to producent folii i sznurka powinien ponosić odpowiedzialność za ich utylizację.

Na terenie każdej gminy mógłby być wydzielony obszar do składowania takich odpadów - proponuje prezes LIR. - Z tych miejsc mogłyby one być odbierane przez firmy recyklingowe. Takie działania mają wiele zalet: przede wszystkim zapobiegałyby nielegalnemu spalaniu, zakopywaniu lub zwyczajnemu wyrzucaniu odpadów trudnych do utylizacji do lasów czuy do przydrożnych rowów.


I choć problem może wydawać się błahy, to jednak błahy nie jest. Warto się więc zastanowić, jak skutecznie (i tanio) zutylizować materiały pozostałe po sporządzeniu kiszonki, bo przecież sporządzane są one prawie w każdym gospodarstwie...

 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO