KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-05-24

Zalane gospodarstwa - jaka skala zniszczeń?

Południowa część Polski walczy z podtopieniami. W wielu miejscach woda wylała się na łąki i pola uprawne, dociera także do gospodarstw i domów. Pierwsza pomoc finansowa już trafia do rolników na Lubelszczyźnie, poszkodowanych w wyniku trąby powietrznej. Całość odszkodowań będzie wypłacona dopiero po oszacowaniu strat.

Na Podkarpaciu i w Małopolsce trwa ratowanie dobytku. Ciągłe deszcze podnoszą stan miejscowych rzek, a te podtapiają gospodarstwa. Z żywiołem walczą strażacy, wojsko oraz mieszkańcy. Rolnicy, jeśli tylko to możliwe ratują dobytek, zabezpieczają domy i inwentarz. Rząd obiecuje szybką pomoc poszkodowanym.

Rząd nie zostawi państwa samych sobie – gwarantujemy wszelką pomoc, jaka będzie potrzebna dla rodzin, które ucierpiały w wyniku wylania rzek – podkreślił premier Mateusz Morawiecki, który spotkał się z powodzianami w powiecie dąbrowskim (woj. małopolskie)


Kiedy tylko pogoda na to pozwoli i woda zacznie opadać, w teren ruszą komisje szacujące straty rolnicze. W zależności od szkody wypłata odszkodowań może się wahać od 20 do nawet 100 tys. zł.

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Marketing

tel. 606 948 444

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione