KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Partner serwisu Województwo Podlaskie
  • Partner serwisu KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Narodowy Instytut Wolności

WYSZUKIWARKA

Pierwsze miody zebrane - czy pszczelarze są zadowoleni?

Opublikowano 08.06.2019 r.
Co prawda pierwsze miody już są zebrane, ale pszczelarze mówią, że wydajność z uli nie jest duża. Skup w zakładach przetwórczych jeszcze się nie zaczął, jak narazie trwają przymiarki cenowe.  

Rzepak w tym roku kwitł obficie, w niektórych miejscach, bardzo nietypowo, wydał nawet kwiaty po raz drugi, mimo że wcześniej pojawiły się na nim już zielone łuszczyny. Jednak wydajność z uli nie jest zadowalająca. W niektórych ulach wynosi tylko 5 do 10 kg od jednej rodziny pszczelej. Tam, gdzie zbiory udały się trochę lepiej jest to od 15 do 20 kg. Co prawda, skupu jeszcze nie ma, ale są już pierwsze przymiarki cenowe. Za miód rzepakowy pszczelarze dostaną około 12 zł/kg.

Mniszek w tym sezonie także pięknie kwitł, ale miodu mniszkowego spełniającego wszystkie parametry próżno szukać.  Na miód akacjowy trzeba poczekać do połowy czerwca, a na lipowy do lipca. Problem może być z gryką, której rolnicy posiali mniej niż w ubiegłym roku. 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

POWIĄZANE TEMATY:miódpszczelarzpszczoły
REKLAMA
KPODR MINIKOWO
Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO