KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
19 czerwca 2019

Pompy do opryskiwaczy Arag i Udor. Synonimy solidności?

Opryskiwacz jest jednym z podstawowych urządzeń, jakich potrzebujemy do pracy w gospodarstwie. Dzięki takiej maszynie możemy chronić nasze rośliny przed licznymi czynnikami zewnętrznymi, a co za tym idzie, zwiększyć plony i zminimalizować ryzyko ewentualnych strat. Dzięki opryskom możemy również uchronić nasze rośliny przed różnego rodzaju szkodnikami. Jednymi z wiodących marek pomp do opryskiwaczy są Arag i UDOR. Co wyróżnia je na tle innych? Czy rzeczywiście są jednymi z najsolidniejszych na rynku? 

Wydajność i dane techniczne pomp. Czym się wyróżniają?

Pompy różnią się od siebie przede wszystkim mocą. Im jest ona większa, tym większy zbiornik można do niej dołączyć. W przypadku pompy UDOR możemy cieszyć się dużą żywotnością produktu, jednak warto pamiętać, że źle wpływa na niego kilkakrotne rozbieranie całej instalacji. Warto więc, w przypadku problemów, korzystać z oryginalnych części, które będą trwalsze. Charakterystyczne dla pompy UDOR są czerwone głowice. Dużą wydajnością cieszą się również pompy Arag. Są one niezwykle odporne. Pompa MP400 jest wykonana z termoplastycznego tworzywa, dzięki czemu z powodzeniem można stosować ją do maszyn pracujących z produktami chemicznymi.


Żywotność i niezawodność pomp UDOR i Arag w porównaniu z innymi producentami

Arag to wiodąca w swoim fachu marka, znajdująca się na rynku już od ponad 40 lat. Jej produkty cechują się ogromną precyzją i są innowacyjne pod względem technologicznym. To sprawdzona marka, pracująca z wieloma klientami na całym świecie. Jej produkty są w stanie służyć przez wiele lat i nie ulegają awariom tak często, jak odpowiedniki innych marek. Czołowym producentem pomp jest również UDOR, który, podobnie jak Arag, cechuje się przede wszystkim niezawodnością. To ważne – choć nieczęste – bo decydując się na zakup pompy do opryskiwaczy chcemy zainwestować w produkt trwały, który posłuży nam przez wiele lat. Pompy UDOR należą do pomp membranowo-tłokowych w układzie radialnym, a ich praca odbywa się w kąpieli olejowej. Istnieją dwa rodzaje membrany: z polimeru Desmopan lub z gumy MBR. Zdecydowanie lepszą pod względem trwałości jest pompa z polimeru. Trwałość w tym wypadku idzie w parze z twardością, a więc niewykluczone, że w przypadku instalacji takiej pompy zajdzie potrzeba wymiany talerzyków pod łbami śrub.

Pompa membranowa Zeta 230 / 260 / 300 Udor fot. mrjagrotim.pl

 

Najczęściej kupowane modele

Trudno jest wskazać konkretne najczęściej kupowane modele pomp opryskiwaczy. Wszystko zależy od tego, czego konkretnie oczekujemy od naszego sprzętu i jakimi środkami dysponujemy. Jeśli chodzi o Arag i UDOR, to dużą popularnością cieszą się kolejno REMCO ProFlo 5500 i pompa membranowa Zeta 120/140. Pompa REMCO ProFlo 5500 jest pompą przeponową o szerokim zastosowaniu: nada się nie tylko do maszyn rolniczych, ale też do kamperów, łodzi etc. W przypadku pomp UDOR możemy wybrać różne wydajności, w zależności od serii:

  • Zeta (od 70 do 400 l/min)
  • Kappa (od 17 do 151 l/min)
  • Delta (od 45 do 90 l/min)
  • Omega (od 137 do 177 l/min)

 

 

Pompa NORTHSTAR fot. mrjagrotim.pl

 

Dostępność pomp, części zamiennych i akcesoriów

Jeżeli musimy wymienić pompę lub inne części opryskiwacza, warto postawić na oryginalne elementy. Choć koszt ich kupna jest większy, to w ostatecznym rozrachunku będzie to o wiele bardziej opłacalna inwestycja, ponieważ takie części posłużą nam dłużej i nie będziemy potrzebować kolejnej wymiany w niedługim odstępie czasu. Kolejnym ważnym aspektem jest wybór części od zaufanych, uznanych na rynku producentów, którzy cieszą się dobrą opinią. Warto, aby części pochodziły od tego samego producenta, co cały opryskiwacz.

Zakup i wybór produktu. Gdzie szukać?

Zakup pompy do opryskiwacza sadowniczego to duża inwestycja, dlatego zależy nam na pewności, że ulokujemy nasze pieniądze we właściwy sposób i nie będziemy rozczarowani efektami naszej decyzji. Najlepszym wyborem jest dokonanie zakupu w sklepie oficjalnego przedstawiciela włoskich firm Arag i UDOR - MRJ Agrotim. Sklep oferuje szybki dostęp do szerokiego wachlarzu produktów marki Arag i UDOR. Priorytetem MRJ Agrotim jest maksymalna satysfakcja i zadowolenie klienta. Pełna oferta sklepu jest dostępna tutaj: https://mrjagrotim.pl/pl/.

 

kontakt1.jpg Artykuł opracowany we współpracy z mrjagrotim.pl/ ​
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione