KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • ODR Bratoszewice
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych

WYSZUKIWARKA

Minister rolnictwa o legalizacji alkoholów wytwarzanych przez rolników

Opublikowano 25.07.2019 r.
Kilka dni temu minister Ardanowski zapowiedział, że będzie dążył do zalegalizowania produkcji w Polsce okowit, nalewek i destylatów. Wczoraj w Radiowej Jedynce powiedział, że Unia Europejska zezwala na zmniejszenie akcyzy na alkohol o połowę i ten mechanizm minister chciałby zastosować w destylarniach usługowych.

Minister rolnictwa stwierdził, że alkohole, których produkcję chce zalegalizować, będą ekskluzywne i dość drogie. Jak mówił, takie alkohole byłyby wytwarzane pod pełną kontrolą, w usługowych destylarniach. 

Nigdy się nie zgodzę, by były produkowane ”w piwnicy” czy ”w lesie”, tylko w usługowych destylarniach, ze względu na to, że tam możemy zapewnić bezpieczeństwo i wysoką jakość oraz kontrolę akcyzową – powiedział minister w Radiowej Jedynce. W Polsce nie chodzi o zalegalizowanie bimbru. Jest to dla mnie uwłaczające, jeśli ktoś mi to imputuje – dodał Jan Krzysztof Ardanowski. 

Szef resortu rolnictwa powiedział również, że Unia Europejska zezwala na zmniejszenie akcyzy na alkohol wytwarzany przez rolników o połowę i ten mechanizm chciałbym zastosować w destylarniach usługowych.

Źródło: Radiowa Jedynka

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO